Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Tu szykują sie do ŚDM

W Cieszynie-Mnisztwie znajduje się centrum przygotowań Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie w 2023roku. W niedzielę, zagościły tu niezwykłe relikwie.

18 września 2022 r. relikwie bł. Carlo Acutisa zagościły w Cieszynie Mnisztwie.Ze wspólnotą parafialną, której nowym administratorem jest ks. Andrzej Wołpiuk, spotkał się ks. Tomasz Koprianiuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM w Warszawie.

-Razem z bł. Carlo Acutisem modliliśmy się o dobre przygotowanie do Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie – podsumował ks. Koprianiuk, który szacuje, że na 37. Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, 1-6 sierpnia przyszłego roku, wybierze się co najmniej 4 tys. młodych Polaków.

37. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach 1-6 sierpnia 2023 r. w Lizbonie pod hasłem: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). Tradycyjnie, wydarzenie zostanie poprzedzone Dniami w Diecezjach, które zostaną zorganizowane w dniach 26-31 lipca. Pielgrzymów z całego świata przyjmie wówczas 17 portugalskich diecezji, w tym dwie obejmujące tereny wyspowe.

Dni w Diecezjach to czas przed tygodniem wydarzeń centralnych ŚDM, poświęcony na lepsze poznanie lokalnego Kościoła i spędzenie czasu z mieszkańcami Portugalii. Pielgrzymi będą zaproszeni do udziału w programie duchowym i kulturalnym, przygotowanym przez każdą z diecezji. Młodzi zamieszkają przeważnie w domach portugalskich rodzin, co pozwoli im jeszcze lepiej poznać lokalną wspólnotę.

Młodzież z diecezji bielsko-żywieckiej ugości diecezja Coimbra. Grupę pielgrzymów na ŚDM organizuje ks. Wołpiuk. Diecezjalny koordynator planuje wyjazd w dniach 23 VII-10 VIII 2023 r.

Podczas wydarzeń centralnych w Lizbonie zaplanowano tradycyjny Festiwal Młodych. W programie znajdą się koncerty, widowiska taneczne, spektakle, rozgrywki sportowe, pokazy filmowe, konferencje i spotkania ewangelizacyjne w kościołach. Planowane jest urządzenie sceny polskiej, na której polscy artyści będą mogli zaprezentować swoje talenty muzyczne i teatralne w służbie ewangelizacji.
KOD/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-09-20 09:45:06
AntyklerForte+: jedni młodzi jeżdżą po Europie studiując w ramach programu Erasmus, inni w celu bliżej nieokreślonym podpierając się szczątkami zmarłych - no cóż, zwiedzać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej...
2022-09-20 13:59:21
alouette: Wspaniała impreza, pełna wspaniałych ludzi. Radość, miłość, zjednoczenie wśród młodzieży z całego świata. Bez używek, alkoholu. Fenomen.
2022-09-20 19:59:07
AntyklerForte+: a tymczasem biskup tarnowski (no jasne...) mówi, że przyczyną homoseksualizmu jest dobrobyt - no może i wie co mówi, to by tłumaczyło znaczną nadreprezentację homoseksualistów wśród kleru katolickiego
2022-09-20 20:59:25
Ar--Ai: zwłaszcza w Watykanie
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: