Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Tu seniorzy mają karty i zniżki...

Seniorzy otrzymali karty seniora – tym samym rozpoczęto program „Gmina Przyjazna Seniorom” w gminie Jasienica.

Gmina Jasienica obchodziła ostatnio swoje święto. Przy licznych atrakcjach odbyło się także uroczyste wręczenie Kart Seniora, które uprawniają do zniżek w gminie Jasienica. Wójt Janusz Pierzyna wręczył cztery pierwsze Karty Seniora starszym mieszkańcom gminy, podczas imprezy Lato w Jasienicy.

O zasadach programu „Gmina Przyjazna Seniorom” opowiedział Marek Pilch, ambasador Stowarzyszenia „Manko” – Głos Seniora, który wręczył wójtowi certyfikat „Gmina Przyjazna Seniorom”. Następnie specjalne Ogólnopolskie Karty Seniora Janusz Pierzyna wręczył czterem mieszkańcom gminy, którzy jako pierwsi przystąpili do programu.
- Warto inwestować w swoje zdrowie, w każdym wieku powinniśmy o to dbać, także na emeryturze trzeba zachować aktywność – zachęcał wójt, przypominając, że dla seniorów w gminie Jasienica organizowane są różnego rodzaju zajęcia i warsztaty.

Janusz Pierzyna podziękował również gminnym kołom Związku Emerytów i Rencistów za to, że od wielu lat działają na rzecz seniorów. Przedstawiciele ZEiR z kolei podziękowali wójtowi za jego wsparcie dla działań ułatwiających życie starszym mieszkańcom gminy Jasienica.

O kartę może się starać każda osoba, która ukończyło 60. rok życia. Upoważnia ona do zniżki w wybranych sklepach i punktach usługowych. Na razie do programu przystąpiło 13 firm z terenu gminy, wójt podziękował darczyńcom i wyraził nadzieję, że wkrótce ta liczba się powiększy. Co jednak ważne, zniżki obowiązują na terenie całej Polski, w sąsiedztwie do programu przystąpiły także Strumień, Skoczów, Ustroń i Cieszyn, na terenie których również są firmy oferujące seniorom zniżki.

Realizatorem programu „Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora” jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jasienicy, gdzie seniorzy Gminy Jasienica mogą składać wnioski o bezpłatne wydanie Ogólnopolskich Kart Seniora. GOPS zaprasza wszystkich chętnych w poniedziałek, środę i czwartek w godzinach od 7.00 do 15.00, we wtorek do 16.00, a w piątek do godz. 14.00. Tutaj także można uzyskać wszelkie informacje na ten temat. Lista firm biorących udział w programie zamieszczona jest na stronie internetowej gminy.

red

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: