Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Tu nauczą się jeździć

 

Dzieci będą mogły w praktyce poznawać przepisy drogowe, a wszystko za sprawą Miasteczka Ruchu Drogowego, które powstało w Zaborzu przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym.

Chybie słynie z organizowanego Rodzinnego Rajdu Rowerowego, dlatego też w gminie postanowiono poszerzyć ofertę dla młodych cyklistów. Dzieci w nowo powstałym Miasteczku Ruchu Drogowego, będą mogły uczyć się jak bezpiecznie poruszać się na drodze.

Ponad rok temu dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zaborzu wraz z władzami gminy Chybie postanowili zagospodarować nieużywane trawiaste boisko szkolne. - Pomysły były różne, ale najlepszym okazał się ten, który może służyć wszystkim dzieciom naszej gminy. Miasteczko rowerowe ma stać się obiektem szkoleniowym, znacząco przyczynić się do propagowania zdrowego stylu życia, znajomości zasad ruchu drogowego i ogólnie pojętego bezpieczeństwa - informuje wójt Chybia, Elżbieta Dubiańska - Przemyk.

Miasteczko Ruchu Drogowego powstaje też w Drogomyślu. Gmina Strumień otrzymała za ten projekt wyróżnienie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w konkursie na projekt Budujemy Miasteczka Ruchu Drogowego.

Do konkursu zgłoszono 100 projektów z całego kraju. Nagrodzonych zostało pierwszych 10 miejsc. Gmina Strumień za projekt Miasteczko Ruchu Drogowego w Drogomyślu wraz z wyróżnieniem otrzymała talon na 4 rowery.

KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: