Trzyniec znowu wygrywa, bramka Chmielewskiego!

Zadanie wykonane. Stalownicy odnieśli zwycięstwo także w czwartkowym pojedynku i już w najbliższych spotkaniach, na lodzie Vitkovic, będą mogli wywalczyć awans do półfinału, ale pod warunkiem, że wygrają kolejne dwa mecze.

Jeżeli wczoraj mówiliśmy o wyśmienitym starcie w wykonaniu podopiecznych Vaclava Varadi, to pojawia się pytanie, jak określić ich dzisiejsze wejście w spotkanie. Vladimir Svacina pokonał Patrika Bartosaka już po... 10 sekundach(!), co jest czwartym najszybciej strzelonym golem w historii play-off.

W drugiej tercji Stalownicy, tak samo jak w pierwszej, oddali więcej strzałów niż rywale, a po uderzeniu Arona Chmielewskiego krążek wpadł do bramki. Sędziowie skorzystali jeszcze z wideoweryfikacji, ale gol został uznany i trzynieccy hokeiści uzyskali dwubramkową przewagę. W bramce gospodarzy efektywnie spisywał się Simon Hrubec, który dzisiaj zachował czyste konto, a w 52. minucie Jiri Polansky ustalił końcowy rezultat - 3:0.

Trzyniec okazał się zwycięski również w drugim meczu. Kolejne dwa spotkania rozegrają w Ostravar Arenie, gdzie będą mogli już zakończyć ćwierćfinałową serię - warunkiem są dwie wygrane na lodzie Vitkovic.