Trzyniec z pierwszym trofeum w sezonie 2020/21!

Stalownicy przystępowali do finału Generali Ceska Cup w roli zdecydowanego faworyta i z tej roli się wywiązali. W rewanżowym spotkaniu finałowym zremisowali na lodzie Pardubic (3:3), ale w dwumeczu zdobyli o trzy bramki więcej i sięgnęli po pierwsze trofeum w sezonie 2020/21.

Podopieczni Vaclava Varadi przybyli do Pardubic z trzybramkową zaliczką, po środowej wygranej 3:0 w Werk Arenie. Jednak hokeiści Pardubic nie zamierzali składać broni i już w pierwszej tercji odrobili dwa trafienia.

Gospodarze zdramatyzowali dzisiejsze starcie, ale Stalownicy zdołali odpowiedzieć – w 30. minucie konktaktowego gola zdobył Martin Ruzicka, a kilka minut po nim wyrównał Milan Doudera. Pardubice zdołały wyjść jeszcze na prowadzenie pod koniec drugiej tercji, ale w ostatniej odsłonie na listę strzelców wpisał się Lukas Jasek i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3.

Trzyniec sięgnął po pierwsze trofeum w sezonie 2020/21. Za tryumf w Generali Ceska Cup zespół otrzyma 800 tys. koron (wcześniej była mowa o 1 mln, ale ze względu na brak półfinałów nagrodę zmniejszono – przyp. red.).