Trzyniec wygrywa i jest w czołowej "3"!

Hokeiści HC Ocelari Trinec odnieśli zwycięstwo na lodzie ostatnich Pardubic i na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego zajmują trzecie miejsce, które gwarantuje udział w Hokejowej Lidze Mistrzów.

Trzynieccy zawodnicy zaspali początek spotkania, bo już w 11. sekundzie inkasowali, a wynik otworzył Petr Sykora. Jednak podopieczni Vaclava Varadi zdołali jeszcze w pierwszej tercji przechylić rezultat na swoją korzyść. W 7. minucie wyrównał Ondrej Kovarcik, a asystę przy jego trafieniu zanotował Aron Chmielewski. Chwilę później Vladimir Roth wysunął Stalowników na prowadzenie.

Goście byli wyraźnie lepsi, stwarzając sobie o wiele więcej sytuacji strzeleckich niż rywale. Na początku środkowej odsłony prowadzenie podwyższył drugi z braci Kovarcików – Michal. W końcówce spotkania padły jeszcze dwie bramki. Najpierw do siatki gospodarzy trafił Martin Ruzicka, a ostatnie słowo należało do Pardubic, a konkretnie do Jana Kloza, który ustalił końcowy rezultat – 2:4.

Stalownicy awansowali na trzecie miejsce w tabeli, gdyż porażkę ponieśli hokeiści Mountfieldu. Przed Trzyńcem kolejne spotkanie na wyjeździe. W niedzielę zmierzą się z wiceliderem Tipsport Extraligi, Skodą Pilzno.