Trzyniec wygrał, dwie bramki Chmielewskiego!

W Werk Arenie niespodzianki nie było. Lider Tipsport Extraligi nie dał większych szans drużynie, która zamyka ligową stawkę – Chomutov. Gospodarze odnieśli pewne zwycięstwo, a spory udział w nim miał reprezentant Polski, Aron Chmielewski.

Początek spotkania był wyrównany, a w pierwszej części spotkania zabrakło bramek. Kibice zgromadzeni w Werk Arenie widzieli je już w kolejnej tercji. Istotny wpływ miała sytuacja z 23. minuty, kiedy zawodnik gości – Brett Flemming – za brutalny faul na Milanie Douderze, otrzymał karę 5+do końca spotkania. Gospodarze wykorzystali ten fragment gry, a wynik meczu otworzył Ethan Werek.

Pod koniec drugiej części spotkania, Stalownicy jeszcze dwukrotnie zdołali pokonać golkipera rywali, Petersa. Wpierw Tomas Marcinko był dobrze ustawiony przed bramką gości, a chwilę po nim Aron Chmielewski podwyższył prowadzenie Trzyńca, po samodzielnej kontrze.

Ostatecznie, mecz zakończył się wynikiem 4:1. Chmielewski jeszcze raz zdołał wpisać się na listę strzelców, za co otrzymał nagrodę najlepszego zawodnika meczu. Tuż przed końcową syreną, szczęście opuściło Simona Hrubca. Bramkarz gospodarzy stracił czyste konto sześć sekund przed zakończeniem regulaminowego czasu gry.

Trzyniec, po wtorkowej porażce z Hradcem Kralove, wrócił na zwycięską ścieżkę. Stalownicy otwierają ligową tabelę, z przewagą sześciu punktów nad drugim Libercem. W niedzielę czeka ich spotkanie na wyjeździe – w Mladej Boleslav.