Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Trzyniec pomaga uchodźcom

Czeska strona Śląska Cieszyńskiego również przygotowuje się na przyjęcie uchodźców z Ukrainy. Trzyniec poinformował o przygotowaniu 50 miejsc dla takich osób.

Trzyniec przygotował 50 miejsc dla uchodźców z Ukrainy. Zakwaterowanie jest możliwe w Domu Dzieci i Młodzieży – pierwsza konkretna pomoc miejska już jest. Miasto Trzyniec przekazało swój Dom Dzieci i Młodzieży. Miejsce dołączyło do spisu placówek dla uchodźców, prowadzonego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Czech. Dla uchodźców z Ukrainy przeznaczone zostaje 50 miejsc noclegowych – poinformowały władze Trzyńca w mediach społecznosciowych.

Czechy aktywnie angażują się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy – Jesteśmy gotowi wziąć udział w pomocy humanitarnej dla Ukrainy. Chcemy być koordynatorem pomocy finansowej i rzeczowej. Obywatele wykazali się już ogromną solidarnością i uczestnictwem, za co im dziękuję – powiedziała burmistrz Věra Palkovská.

Trzyniec wydał również oświadczenie w sprawie rosyjskiej agresji na Ukrainę – my, zwykli ludzie, odrzucamy agresywne ataki Federacji Rosyjskiej pod rządami Władimira Putina na wolną i demokratyczną Ukrainę. Jest to nieuzasadniony i niewybaczalny akt agresji, przypominający nasze własne, niefortunne doświadczenia z lat 1938-1939 i sierpnia 1968. Jest to atak na wolny i demokratyczny świat, czego jedynym skutkiem jest ludzkie cierpienie i niepotrzebna śmierć ludności ukraińskiej i rosyjskiej. Jako miasto jesteśmy gotowi uczestniczyć w pomocy humanitarnej i materialne dla Ukrainy i narodu ukraińskiego – deklarują władze Trzyńca.

Na czwartek, 3 marca 2022 roku, planowane jest spotkanie na Placu Wolności w Trzyńcu planowany jest wstęp Podstawowej Szkoły Artystycznej, podczas którego zagrane zostaną hymny Czech i Ukrainy. Mieszkańcy Trzyńca mogą pomagać, wpłacając datki na fundusz pomocowy.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: