Trzyniec po dwóch meczach z zerowym dorobkiem

Nie tak wyobrażali sobie początku tego sezonu ligowego kibice HC Ocelari Trinec. Podopieczni Vaclava Varadi najpierw w piątek przegrali w Zlinie, a dzisiaj ulegli, przed własną publicznością, z Olomoucem.

A na porażkę nic nie wskazywało, bo Stalownicy dobrze przystąpili do spotkania. Już po czternastu minutach prowadzili 2:0. Autorem pierwszego trafienia był Lukas Krajicek, a kilkadziesiąt sekund po nim, prowadzenie podwyższył David Cienciala. Niestety, gospodarze już więcej bramek w tym meczu nie zdobyli.

Z kolei goście zaczęli odrabiać straty w drugiej tercji. W 26. minucie Kolouch narzucił krążek przed bramkę, gdzie Matyas nieszczęśliwie skierował go własnej bramki. Tuż przed zakończeniem drugiej części spotkania wyrównał Kana.

Trzecia odsłona przyniosła nam sporo akcji, zarówno pod bramką gospodarzy, jak i gości. Ale skuteczni okazali się hokeiści Olomouca. Niecałych dziesięć minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry Mraz wyprowadził gości na prowadzenie. Jak się okazało, było to ostatnie trafienie, jakie widzieli kibice zgromadzeni w Werk Arenie.

Stalownicy, po dwóch meczach, są bez punktu i zajmują 11. miejsce. Podopiecznych Vaclava Varadi czeka teraz spotkanie w Karlovych Varach.