Trzyniec odniósł drugie zwycięstwo na lodzie Hradca Kralove

Mało kto spodziewał się takiego przebiegu pierwszych dwóch spotkań półfinałowych. HC Ocelari Trinec, którzy męczyli się w poprzedniej serii na wyjazdach (w Pardubicach), odnieśli dwa zwycięstwa w CPP Arenie i dwie wygrane dzielą ich od awansu do finału.

Salownicy bardzo dobrze zaprezentowali się w pierwszej tercji. To w niej zdobyli dwie bramki, które pozwoliły na odniesienie drugiego zwycięstwa w serii. Przy obu golach spory udział miał Vladimir Svacina. 30-latek, najpierw w 5. minucie otworzył wynik spotkania, a później tuż przed zakończeniem pierwszej tercji, asystował przy trafienu Erika Hrni.

Gospodarze ruszyli do odrabiania strat. W 23. minucie kontaktowego gola strzelił Andris Dzerins. Po jego uderzeniu, krążek pechowo odbił się od jednego z trzynieckich zawodników i wpadł do bramki strzeżonej przez Simona Hrubca.

Hradec, z każdymi kolejnymi minutami, stwarzał coraz to groźniejsze sytuacje pod bramką Stalowników. W końcówce, gospodarze spróbowali grę bez bramkarza, ale nawet z przewagą jednego zawodnika nie zdołali wyrównać. Duża w tym zasługa Hrubca, który interweniował przy 33 strzałach rywali.

Trzyniec zanotował drugie zwycięstwo w serii i jest na dobrej drodze, żeby awansować do finału. Rywalizacja przeniesie się teraz do WERK Areny. Pierwsze spotkanie w Trzyńcu zostanie rozegrane w poniedziałek (2 kwietnia).

 

 


Andrzej Poncza

źródło:
dodał: AP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją