Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Trzyniec. Magistrat w obronie pracowników Poczty

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Czeskiej ogłosiło plany restrukturyzacji Czeskiej Poczty, wskutek których końcem czerwca pracę straci blisko 2300 jej pracowników (w tym prawie 260 w samym województwie morawsko-śląskim). W obronie osób zatrudnionych w trzech trzynieckich placówkach, które mają zostać zlikwidowane, wystąpiły tamtejsze władze.

- Kategorycznie się na to nie zgadzamy. Niezadowolenie i opór mieszkańców jest uzasadniony i rozumiemy go - mówi burmistrz Trzyca Věra Palkovská na portalu miasta.

Jeden z trzech planowanych do zamknięcia oddziałów mieści się na największym trzynieckim osiedlu Sosna, na którym mieszka ponad 3 tys. osób. - To bardzo dobra placówka znajdująca się w centrum handlowym, łatwo dostępna, z parkingiem i otwarta codziennie od 9:00 do 20:00. Jest też dostosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach - wyjaśnia Palkovská. - Decyzję dotyczącą zamknięcia naszych oddziałów uważam za bardzo nietrafioną, nie możemy się też zgodzić na sposób prowadzenia dyskusji na ten temat. Jestem umówiona już na spotkanie z dyrektorem Czeskiej Poczty w Ostrawie, będziemy też interweniować u ministra spraw wewnętrznyxh Víta Rakušana - dodaje.

KR/MU Trinec

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-04-04 16:52:23
Vito: "ogłosiło plany restrukturyzacji Czeskiej Poczty" Trza by dodać, że jest to związane z faktem, iż Ceska Posta jest na skraju bankructwa. To takie info dla tych patrykow którzy sraja na Polskę jak to u nas źle.
2023-04-05 03:03:41
Anthony: to ino ostatnie ostrzeżenie dla złodziejskiej mafii co opanowała i okopała się w firmie Poczta Polska - jak każda pod władzę pis podlegająca instytucja dziś to niesprawny i niewydolny moloch służący zapewnianiu w całej Polsce tysięcy ciepłych stołków dla partyjnych przydupasów, zajmują się już głównie handlem jarmarcznym goownem, paszkwilowo-religijnych ulotek i broszur o co najwyżej wrednym jak nie wprost przestępczym charakterze; kupić tam znaczek list nadać albo paczkę to nie dość że wydatek kosmiczny i coraz większy to jeszcze trzeba odstać swoje wśród regałów ze smrodliwym chińskim badziewiem i rydzykowymi plwocinami otrzeć się fizycznie o sterty goownianej pseudo-literatury co pod hasłem "religijna i patriotyczna" choć nic nie warta nic nie warta wepchnięta została na poczty właśnie i tan czeka na głupca co ją razem z kalendarzem toruńskim do domu weźmie ku chwale prezesa i ojca dyrektora, a chuuj im w de i kawałek szkła na drogę koneserom nurtu piekielnego niech jak najszybciej zdychają i bankrutują skoro nie mają siły i ochoty sami u siebie porządku zrobić - zdychającego dziada pewnie |Orlen kupi i za nasze z paliw grabione pieniądze będzie jeszcze długi czas utrzymywał tysiące po całej Polsce rozsianych ciepłych stołków dla partyjne zarazy, tabunów wszarzy z lokalnych koterii partyjnych
2023-04-05 09:02:22
Jędruś :/: Anthony nie podniecaj się tak. Ten artykuł jest o Czeskiej Poczcie.
2023-04-05 10:05:33
Anthony: Jędruś wyspowiadaj się, posyp głowę popiołem, może bozia się zlituje nad tobą i przestaniesz się krztusić i pienić na każde słowo prawdy o naszym tu i teraz - tak się składa Jędrusiu, że z czeską pocztą niewiele mamy wspólnego, a jest naszym wielkim problemem poczta polska i każda jedna państwowa instytucja od 8 lat pod złodziejskimi rządami PIS, i choćbyś się tu z e s e r naszych polskich złodziei będziemy po imieniu nazywać, wszędzie tam gdzie jeszcze macki złodziejskiej mafii PiS nie sięgnęły - nie irytuj się, nie czytaj jak cię boli, włącz sobie dziennik na TVP info poczujesz ulgę momentalnie i pewnie większą niż po spowiedzi
2023-04-05 10:45:22
GusGus: Ja bym na miejscu Czechów ogłosił wybory kopertowe. Niech drukowaniem kart wyborczych, potem ich przechowywaniem i utylizacją zajmie się poczta i kasa na przetrwanie się znajdzie. Można też wypuścić obligacje.
2023-04-05 15:49:48
koszor: Anthony- to chyba ty tu najbardziej się pienisz. Nie pisz po nocach, tylko śpij.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: