Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Trzyniec i Ostrawa zorganizują Mistrzostwa Świata Juniorów w hokeju na lodzie

To, o czym spekulowano od kilku dni, w końcu ujrzało światło dzienne. Czeski Związek Hokeja na Lodzie oficjalnie poinformował, że na przełomie 2019 i 2020 roku, Mistrzostwa Świata Juniorów w hokeju na lodzie odbędą się w Trzyńcu oraz Ostrawie.

Dla kibiców hokeja na lodzie to świetna wiadomość, gdyż ten turniej jest jednym z ważniejszych w ciągu roku. Niektórzy nawet twierdzą, że ważnieszy niż MŚ Elity. To właśnie na MŚJ młodzi zawodnicy mogą pokazać się wielu działaczom klubów, nie tylko europejskich, ale także tych zza Oceanu.

O tych dwóch miastach spekulowano już od dłuższego czasu, ale dopiero przed kilkoma dniami Czeski Związek Hokeja na Lodzie podpisał umowę z Międzynarodową Federacją (IIHF). O ile Ostrawa nie wzbudzała żadnych niepokojów, gdyż sprawdziła się z roli gospodarza podczas MŚ w 2015 roku, o tyle większy problem był z Trzyńcem. Czesi musieli przedstawić informacje o hali i hotelach. Ale ostatecznie, działacze IIHF dali zielone światło. 

Organizacja takiego czempionatu pochłonie sporą sumę pieniędzy. Miasto Ostrawa zamierza przeznaczyć na tę imprezę 15 milionów koron. Podobną kwotę ma wyłożyć kraj morawsko-śląski. Z kolei Trzyniec przeznaczy kilka milionów mniej. 

Mistrzostwa Świata Juniorów w hokeju na lodzie u naszych zachodnich sąsiadów odbędą się na przełomie 2019 i 2020 roku. Otwarcie turnieju zaplanowano na 26 grudnia, a finał zostanie rozegrany 5 stycznia.

Gospodarze MŚJ w najbliższych latach:

  • 2019 - Kanada (Vancouver, Victoria)
  • 2020 - Czechy (Ostrawa, Trzyniec)
  • 2021 - Kanada 
  • 2022 - Rosja

 

Andrzej Poncza

źródło: ox.pl
dodał: AP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: