Trzyniec doceniony przez Francuzów

Portal „Hockey Archive” sporządził listę najlepszych zespołów europejskich w hokeju na lodzie, za ubiegły sezon. Wśród 250 drużyn nie brakuje klubu z naszego regionu – HC Ocelari Trinec.

Stalownicy już od trzech lat notują tendencję wzrostową. Za sezon 2015/16 zostali sklasyfikowani na 72. miejscu. W ubiegłorocznym rankingu zajęli 30. pozycję, a w tym roku podskoczyli o siedemnaście lokat i uplasowali się tuż za pierwszą „10” - 13. miejsce.

Podopieczni Vaclava Varadi są trzecią drużyną spośród czeskich zespołów. Wyżej od nich znaleźli się hokeiści Komety Brno, którzy pokonali Trzyniec w finale Tipsport Extraligi, oraz zawodnicy z Pilzna. O awansie Stalowników zadecydowało nie tylko dojście do finału play-off, ale także dobra postawa w sezonie zasadniczym, w którym zajęli trzecią pozycję.

Na czele mała niespodzianka, bo ranking owładnęli hokeiści z Petersburga, którzy nie sięgnęli po Puchar Gagarina. Mało tego, podopieczni Olega Znaroka odpadli w półfinale play-off zachodniej konferencji. Francuscy eksperci musieli być pod wrażeniem gry SKA w sezonie zasadniczym, który padł łupem SKA.