Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Trzymamy rękę na pulsie

Choć śnieg na nizinach stopniał, w górach wciąż go nie brakuje. Roztopy mogą spowodować powódź? Włodarze gmin i Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego trzymają rękę na pulsie, choć póki co powodzi nie musimy się obawiać - magazyny przeciwpowodziowe są uzupełnione, a służby przygotowane na taką ewentualność.

Na szczęście temperatura powoli rośnie, a tym samym roztopy przebiegają powoli. Nie ma też prognoz ulewnego deszczu, więc być może obejdzie się bez podtopień. – Sytuacja na rzekach jest na bieżąco monitorowana – mówi Grażyna Binek-Konderla, zastępca naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich, Zdrowia i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Na bieżąco sprawdzane są stany rzek w całym powiecie. Nie ma narazie ostrzeżeń o przekroczeniu stanów ostrzegawczych, bądź alarmowych. – Na wszystkich rzekach w naszym powiecie stan wód jest poniżej stanu ostrzegawczego, tym samym poniżej stanu alarmowego. Na bieżąco monitorujemy rzeki. Dzisiejszy odczyt z godziny 8.30 prawie nie różni się od tego z godz. 12.30 – dodaje zastępca naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich, Zdrowia i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Wydział Kryzysowy cieszyńskiego starostwa jest na bieżąco w kontakcie z władzami gmin. – Wszystkie są przygotowane na ewentualną powódź, są uzupełnione magazyny, gdzie przechowywane są sprzęty przeciwpowodziowe. Wszystkie są zaopatrzone w dostateczną ilość worków. Również nasz magazyn jest pełny – zapewnia Grażyna Binek-Konderla. Jednak jak dodaje zastępca szefa wydziału kryzysowego, póki co nie ma się czym martwić. –  Trzymamy rękę na pulsie, gminy również ją trzymają. Póki co nie grozi nam stan powodziowy

Dorota Kochman

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: