Trzy srebra niepełnosprawnych lekkoatletów

Nieźle zaprezentowali się zawodnicy MTP Delfin Cieszyn podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych, które odbyły się w miniony weekend na obiekcie wiślańskiego Startu.
Srebrny medalista ostatniej Paraolimpiady w Atenach Janusz Rokicki wywalczył dwa srebrne medale: w pchnięciu kulą - wynik: 14,55 m oraz w rzucie dyskiem: 42,72 m.
O tym, że Janusz zdobył dwa srebrne krążki, a nie złote, zadecydowali organizatorzy łącząc kilka grup niepełnosprawności w jedną kategorię i przeliczając wyniki według odpowiedniego współczynnika. W ten sposób mistrzem Polski został utytułowany Krzysztof Smorszczewski ze Startu Białystok.
Rokicki obok medali otrzymał z rąk Burmistrza Wisły Jana Poloczka Puchar dla Najlepszego Zawodnika Ziemi Cieszyńskiej oraz nagrodę za czwarty wynik całych zawodów.

Medal zdobył również Piotr Cieślik. Kulomiot z Cieszyna pchnął kulę na odległość 7,14 m i zdobył srebro w swojej kategorii. Do złota zabrakło mu tylko kilka centymetrów.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się również Katarzyna Kłoda. Startująca po raz pierwszy na poważnych zawodach, sympatyczna zawodniczka Delfina Cieszyn, uzyskała wynik - 5.06 m zbliżony do jej najlepszych wyników treningowych. Ten wynik dał Kasi dobre szóste miejsce.

Na siedemnastym miejscu zakończył zawody ostatni z podopiecznych Zbigniewa Gryzbonia, Łukasz Kuś. Mały wzrostem, ale wielki duchem kulomiot uzyskał w swojej najlepszej próbie 4,82 m.