Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Trzy smreki, dwóch laureatów

Kolejny raz Wisła przyznała nagrody w dziedzinie kultury. Na ostatniej przed wakacjami sesji radni przegłosowali, w czyje ręce trafią. Nagrody będą dwie ? indywidualna oraz zbiorowa, a pula nagród z tym związana wyniesie 8400 złotych.

Wiślańscy rajcy nie mieli zbyt wielkiego wyboru. Do tegorocznej Nagrody Miasta Wisły w dziedzinie kultury dwie instytucje i organizacje wskazały zaledwie trzech kandydatów. Wiślańskie Centrum Kultury do nagrody wskazało Krystynę Sitek-Pilch oraz Grupę Śpiewaczą „Stejizbianki”, z kolei Towarzystwo Miłośników Wisły zaproponowało Chór Parafialny Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle Głębcach. W kategorii indywidualnej nie było żadnego problemu, w zespołowej na korzyść przeważył między innymi obchodzony w tym roku jubileusz 30-lecia istnienia. – Chór świętuje 30. urodziny, walnie przyczynia się do szerzenia kultury w Wiśle, jest zespołem wielopokoleniowym – argumentowała Grażyna Pruska, przewodnicząca Komisji Kultury, Turystyki, Promocji i Sportu Rady Miejskiej w Wiśle.


Nagrody Miasta Wisły w dziedzinie kultury są przyznawane od 2000 roku. Osoby oraz zespoły otrzymują je za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury, w tym twórczości artystycznej, popularyzacji i upowszechniania kultury oraz organizowania działalności kulturalnej. Laureaci otrzymują nagrody pieniężne – stawka indywidualna wynosi 2800 złotych, w kategorii zespołowej to dwukrotność tej kwoty. Nagrodą jest także statuetka „Trzech Smreków”. Pierwszymi laureatami w roku 2000 roku byli Jan Krop, Teodor Cienciała oraz Zespół Regionalny „Wisła” i Grupa Śpiewacza „Wańcy”, przed rokiem uhonorowano Marię Gatnar-Guzy oraz Danutę Szczypkę.


Nagrody zostaną wręczone tradycyjnie podczas wrześniowych dożynek.

wot

 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: