Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Trzy narody modliły się na Trójstyku

Tradycją trzeciej niedzieli sierpnia jest wspólna Mszą Święta Trzech Narodów odprawiana na Trójstyku polsko-czesko-słowackim. W sobotę (21.08) msza koncelebrowana była przez biskupa Diecezji Bielsko-Żywieckiej Romana Pindla, biskupa Martina Davida z diecezji ostravsko-opavskiej oraz biskupa Tomasa Gadisa z diecezji żilińskiej, który wygłosił kazanie. W uroczystości wzieli udział także przedstawiciele duchowieństwa, władz, stowarzyszeń,zespołów folklorystycznych, mieszkańcy z trzech krajów i turyści.
źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

85
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-08-22 11:51:14
krzysztof  mm: trzy narody na granicy - białoruscy i polscy mundurowi w kominiarkach, pomiędzy nimi od kilku dni koczuje grupa uchodźców z kobietami i dziećmi, zamiast chlebem i solą Polacy witają ich lufami karabinów - tak dziś wygląda prawdziwa 'modlitwa' skundlonych pod rządami PiS polskich formacji mundurowych, tak wyglądają odarte z maski obłudy i hipokryzji 'wartości chrześcijańskie', ledwie tydzień po szumnym 'matki bożej zielnej' i 'święcie wojska polskiego' tak kościół jak i wojsko ręka w rękę na dnie moralnego upadku i hańby
2021-08-22 14:54:27
Antykler   Forte: Abp Marian Gołębiewski to już 10. polski hierarcha, który został obłożony karami przez Stolicę Apostolską za tuszowanie pedofilii swoich podwładnych. Nie ostatni, kilka postępowań wciąż się toczy. Mają się za kogo modlić owieczki. Ale czy one w ogóle znają temat, w radiomaryju i kurwizji o tym cicho-sza.
2021-08-22 18:40:59
koszor: krzysztofie - nie bądź naiwny, bo dzisiaj przymniesz 30-tu, a jutro zjawi się milion. Europa to mały kontynent, o czym zapominają lewaki z banerami Welcome. Chcesz i możesz pomóc, to pomagaj, ale nie rób z Polski drugiej Szwecji czy Francji. Zapewniam cię, że przyjdzie dzień, że cała zachodnia Europa spłynie krwią od islamskich maczet. Ale wtedy będzie za późno na podejmowanie rozsądnych decyzji.
2021-08-22 18:45:47
koszor: I jeszcze jedno - jesteś takim wielkim zwolennikiem Eurokołchozu, a nie rozumiesz potrzeby pilnowania zewnętrznych granic? Gdzie tu logika? Król Jan Sobieski umiał zrobić porządek, ale dzisiaj nie ma następców- co drugi ciepły, musztardowe rurki i smartfon 24/h. Co taki miękisz potrafi? Myszy nie zabije, a co dopiero kraj miałby bronić.
2021-08-22 19:42:58
one: Dowody na prowokowanie sytuacji na granicy z Białorusią przez reżim Łukaszenki są tak oczywiste (np. nagrania zachowań białoruskich pograniczników), że z tej perspektywy wrzutki "krzysztofa mm" niczym się nie różnią od sterowanych z Mińska trolli. Obraz osób koczujących na skraju lasu nie powinien w żaden sposób prowokować nas do błędu związanego z otwarciem granic. Jako kraj nie obsłużymy potoku uchodźców. Już teraz wzdłuż granicy powinniśmy budować wysokie mury uzbrojone w odpowiednią aparaturę do monitorowania ruchu. Postępują tak Izrael, postępuje tak Grecja, postępuje tak USA. Trolle jak "krzysztof mm" z pewnością nie będą dyskutować z izraelską polityką. Kwestia wiary nie ma tutaj nic do rzeczy. Jako chrześcijanie zobowiązani jesteśmy pomagać na miejscu i bardzo wiele osób tak robi. Niemcy, Szwecja, dzisiaj Austria jasno wyraziły się odnośnie ewentualnej możliwości przyjęcia następnej fali uchodźców. Korzystajmy z doświadczeń tych krajów. Jeżeli troll "krzysztof mm" koniecznie chce przyjąć "inżynierów" to zawsze może to zrobić ale prywatnie. I jeszcze dwie sprawy. Po pierwsze nie ładnie nie słuchać Donalda Tuska (jasno wypowiedział się o kwestii ochrony granicy). Po drugie zachowania takie jak posła Szczerby albo poślinek (które zaoferowały tym ludziom kilka puszek wieprzowiny aby zrobić sobie reklamę) w prostej linii prowadzą do zwycięstwa PiS w najbliższych wyborach. I już na sam koniec - jak to jest być białoruskim trollem? Jaka jest stawka?
2021-08-22 19:53:16
one: Jeszcze jedno - po analizie materiałów TVN dotyczących wydarzeń na granicy z Białorusią nie powinno być żadnych wątpliwości w sprawie "lex tvn"
2021-08-22 20:14:09
sierżant_Niemyty_Wycior: no podziwejta, zbanowany "Pogromca_własnego_małego" BEZ SPACJI założył se nowe konto na onego - zuch jak na ćwoczka, tylko po staremu wciąż capi pisim łajnem
2021-08-22 20:21:54
Antykler   Forte: Dramat w sierocińcu w Zabrzu rozgrywał się przez 30 lat, tuż pod nosem opiekunów świeckich i policji. Siostry zakonne biły dzieci do nieprzytomności, zamykały w izolatce, pozwalały na gwałty. Boromeuszki od 1987 r. opiekowały się chorymi i dziećmi z całego miasta. Ich przerażające praktyki wyszły na jaw dopiero w 2007 roku. "Było strasznie. Bernadetta na wszystko pozwalała. Siostra Bernadetta, Patrycja, a później Monika. Podobne w okrucieństwie. Patrycja, bo stosowała upokarzające kary, jak przywiązywanie do słupa i kaloryfera na wiele godzin. Monika, bo biła mnie najmocniej. Okładała pięściami po twarzy, kręgosłupie. Zdarzało się, że traciłam przytomność" - opisuje sierociniec Zosia, jedna z ofiar siostrzyczek. Dziewczynki były bite do krwi, siostry wyrywały im włosy, zamykały je w izolatce bez jedzenia i picia. Za jakiekolwiek przejaw buntu były kolejne kary. Siostry udawały także, że nie widzą gwałtów, jakich dopuszczali się starsi wychowankowie ośrodka.
2021-08-22 20:24:09
Antykler   Forte: Agnieszka F., czyli siostra Bernadetta, która kierowała placówką, została skazana na dwa lata pozbawienia wolności - za znęcanie się psychiczne i fizyczne oraz pomocnictwo w gwałtach na chłopcach. Siostra Franciszka, wychowawczyni w grupie chłopców, usłyszała wyrok ośmiu miesięcy w zawieszeniu. Część sióstr zakonnych nigdy nie usłyszała zarzutów. Niektóre do dziś pracują z dziećmi w innych ośrodkach. A na "trójstyku" modlą się trzy pobożne "narody", rasa katolicka.
2021-08-22 20:47:27
one: W ciągu niespełna 30 minut przydzieliłeś sam sobie 8 plusów i 8 razy zminusowałeś moją wypowiedź. To mniej więcej zgadza się z liczbą kont na których uprawiasz swoje grafomaństwo.
2021-08-22 21:27:20
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Nie na temat krzysztof mm ale tym wpisem potwierdziłeś jakim naiwnym pelikanem jesteś. Łykasz wszystko co usłyszysz w stronniczej, upadłej TVN. Czy ci uchodźcy sami tam przyszli z Afganistanu? Jeszcze z tym kotem? Na Białorusi ich leją? Łukaszenko bierze grubą kasę za przerzut, nieraz dorobek życia tych ludzi, mami ich lepszym życiem poczym podrzuca pod granicę Polski, Litwy i Łotwy. My teraz mamy ich przyjąć, utrzymywać a Białorusini będą na tym zarabiać tak? Dzisiaj 30-tu a za chwilę 300. Popierasz działanie na pokaz polityków PO? Jahiry, Szczerby i Jońskiego? Żenada. Nie dość że ośmieszają się i to nie pierwszy raz to nawołują do łamania prawa. Ty lepiej zostaw te prowokacje policjantów i SG bo słabo wam to wychodzi w roli ciamajdowatych dojlicjantów.
2021-08-22 21:38:10
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Jak jeszcze czegoś nie rozumiesz w sprawie ochrony granic to dopytaj Tuska. Jedz na zachód, zobacz jakie eldorado zgotowali im w obozach dla uchodzi. Posłuchaj jakie nastroje panują w krajach które przyjęły tych imigrantów ekonomicznych którzy nigdy się nie zasymilują i za robotę nie wezmą.
2021-08-22 21:50:37
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Batiuszka byłby z ciebie dumny, хорошо давай подчиняться собаке. A u nas mówią że to ptok co sro do swego gniazda.
2021-08-22 22:09:30
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Mieli ich tam wpuścić na Białoruś z konserwami wieprzowymi i śpiworem z marketu. Przekonali by się na własnej skórze jak jest w białoruskim areszcie. A ty srandek czemu tam nie pojechałeś, żeby gonić z kamerką jak ostatnio za "Noszakiem"?
2021-08-22 22:57:14
jasper: Przyszedl czys i trzeba powiedziec - sprawdzam ! Gdzie to pokolenie jp II ? Gdzie milosierdzie i pompatyczne wrecz zapowiedzi milosci i wiary blizniego ? Smiechu warte puste epitety episkopatu, ktory umilowal miedziaki. Smiechu warta bezdusznosc i hipokryzja wiernych, ktorzy mienia sie katolikami ! To jest wstyd, ze nasz kraj sciga sie z rezimem Lukaszenki na okrucienstwo wobec tych bezbronnych ludzi. Jest mi strasznie wstyd za polski rzad !
2021-08-22 23:15:33
one: @jasper - proponuję zacząć od siebie. Zadeklaruj się ile osób chcesz przygarnąć pod swój dach. Napisz również czy chcesz przyjmować osoby które deklarują niechęć do mniejszości seksualnych a także do praw kobiet.
2021-08-22 23:28:35
jasper: one- czytajac propisowskie scieki ktore wypisujesz, pozostaje pytanie - kto ciebie tak skrzywdzil, ze taka nienawiscia palasz do innych ludzi…?
2021-08-22 23:35:11
one: @jasper - zamiast oceny moralnej innych miałeś możliwość dania przykładu. Oczywiście nie zadeklarowałeś ilu osobom chciałbyś pomóc. Wolisz narzekać na innych. Wolisz obciąż sumienie innych. Jesteś po prostu zwykłym hipokrytą.
2021-08-23 07:52:08
jasper: one, widac, ze jestes niedouczony ale to niedziwi, bo tak maja w wiekszosci zwolennicy pis. Od pomocy w takich sytuacjach jest rzad ! Jak mozna bylo pomoc tym osobom, skoro nawet lekarza nie dopuszczono do nich ?! Wiec przestan pisac o o mojej hipokryzji a skoncentruj sie na hipokryzji katolickiego rzadu pis. Tak mowi o prawie miedzynarodowym prof. Witold Klaus ze Stowarzyszenia Interwencji Prawne – „ Prawo mówi o tym, jak i kiedy przekroczyć granicę, i co zrobić z osobami, które ją przekroczyły. Nie mówi nic o przetrzymywaniu osób na granicy – tłumaczy. To, czy działanie Straży Granicznej jest zgodne z prawem czy nie, zależy też od tego, o co wnioskują osoby, które są tam przetrzymywane. - Jeżeliby którakolwiek z tych osób wnioskowała czy mówiła o tym, że chce azylu i wyraziła wprost oczekiwanie czy żądanie, że szuka ochrony międzynarodowej, to brak wpuszczenia takiej osoby do Polski i przyjęcia od niej takiego wniosku przez funkcjonariuszy zdecydowanie stanowi naruszenie prawa międzynarodowego. Taka osoba musi być wpuszczona do kraju. Niezależnie od tego, czy taki wniosek składa na przejściu granicznym czy w dowolnym miejscu na granicy „. Jak wiemy pis ma za nic prawo, konstytucje ktore nie zgadzaja sie z ich linia partii.
2021-08-23 07:53:45
jasper: -„ Dziś rano 5 samochodów jeździło w mojej okolicy. Od razu zaczęłam myśleć o tym, jak szukali tu Żydów” – ze łzami w oczach komentuje starsza Podlasianka.“ Ciekawe, bo tez mam takie skojarzenie !!
2021-08-23 08:35:27
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Jasper drugi pelikanie. Za Onet.pl: Właściciele działek, które znajdują się po stronie polskiej na wysokości miejscowości Usnarz Górny, w tym jednej działki bezpośrednio przylegającej do linii granicy, kilkukrotnie wzywali policję, aby osoby postronne nie wchodziły na ich prywatne teren – powiedziała rzecznik prasowy Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. W ten sposób zareagowała na doniesienia mediów, że policja nie dopuszcza dziennikarzy i wolontariuszy fundacji występujących w obronie cudzoziemców koczujących po białoruskiej stronie granicy.
2021-08-23 08:38:36
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Za Onet.pl: Rolnik uważa, że osoby przebywające na jego terenie niszczyły mu trawę, a także uniemożliwiały jej skoszenie. Zanim pojawił się patrol policyjny, doszło do utarczek słownych. Podobnie sytuacja wyglądała w niedzielę. Tym razem rolnik zarzucał osobom przebywającym na jego łące, że niszczą mu skoszoną trawę. - Kto mi zapłaci za zniszczoną paszę, czym ja nakarmię bydło – mówił. Po interwencji rolnika i policji zarówno wolontariusze fundacji, jak i dziennikarze opuścili jego pole.
2021-08-23 08:40:15
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Więc przestań zrzucać winę ns mundurowych. Zorganizujmy Polsndrock w twojej wsi a pod twoim płotem wychodek. Będziesz zadowolony?
2021-08-23 08:43:34
jasper: Juz zylismy w takich czasach, gdy wojsko nie wypuszczało ani nie wpuszczalo do Polski. Niestety te czasy wracaja, dzieki komuchom jak Kaczynski i idiotom jak ty, ppic na wode !
2021-08-23 08:45:46
jasper: W  kraju, gdzie za znecanie sie nad kotem czy psem groza trzy lata, a tu czlowiek siedzi pod golym niebem, w zimnie, w deszczu, po jednej stronie szwadron ruskich, a po drugiej dwa szwadrony naszych. Rzeczywiscie powod do dumy ! prawda katoliku !
2021-08-23 08:49:24
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Jasper napisał: Jeżeliby którakolwiek z tych osób wnioskowała czy mówiła o tym, że chce azylu i wyraziła wprost oczekiwanie czy żądanie, że szuka ochrony międzynarodowej, to brak wpuszczenia takiej osoby do Polski i przyjęcia od niej takiego wniosku przez funkcjonariuszy zdecydowanie stanowi naruszenie prawa międzynarodowego. Taka osoba musi być wpuszczona do kraju. Jak ich będzie milion to też mamy wszystkich wpuścić? Jak będą wśród nich potencjalni terroryści i potem zginą Twoi rodacy to co powiesz ich rodzinom? Mało to było takich przypadków na zachodzie? Wpuścić wszystkich, bez wyjątku, łamiąc prawo. A potem będziecie joszczeć na PIS że to ich wina, że państwo nie działa, że granice nieszczelne, że z twoich podatków na ich utrzymanie tak???
2021-08-23 08:50:44
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Obudź się ignorancie. Wojsko ma ich wpuszczać? Mają łamać prawo o ochronie granic?
2021-08-23 08:51:41
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Wpuścić wszystkich, bez wyjątku, łamiąc prawo. A potem będziecie joszczeć na PIS że to ich wina, że państwo nie działa, że granice nieszczelne, że z twoich podatków na ich utrzymanie tak??? Odpowiedź Jasper
2021-08-23 08:55:46
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Do kogo ty piszesz "prawda katoliku" jak setki razy ci pisałem że nie jestem katolikiem ignorancie!
2021-08-23 09:15:58
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Teraz przyjmijmy niemalże identyczna sytuację. Polska wysyła do Afganistanu 100 samolotów po uchodzców, kasując po kilka tys dolarów od os. Potem zawozimy ich pod niemiecka granice i żądamy od Niemców aby ich przyjęli. Tak to ma wyglądać?
2021-08-23 09:37:41
sierżant_Niemyty_Wycior: Nie ma takiej p o d ł o ś c i i łajdactwa do jakich PiS nie byłby zdolny, o tym wielokrotnie już Polacy mogli się przekonać - i nie ma takiego ł a j n a PiS-iej p r o p a g a n d y którego tępy PiS-i glon za nędzne PiS-ie srebrniki kupiony nie połknie i nie zacznie nim wkoło rzygać, "Pogromca_własnego_małego" BEZ SPACJI daje tego modelowy przykład
2021-08-23 09:40:45
jasper: Ppic na wode & co.- W cywilizowanych krajach robi sie to tak- przyjmuje sie ludzi, daje zakwaterowanie, jedzenie, badania lekarskie, pomoc materialna. Postepowanie azylowe. Nigdzie na swiecie nie ma nakazu czy potrzeby brania uchodzcow do domu, przeczytaj to na glos dwa razy. Nie bierze sie uchodzcow do domu. Uchodzca to nie jest zabawka, lecz czlowiek. Nawet w takim pis katolickim kraju.
2021-08-23 10:26:22
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Wpuścić wszystkich, bez wyjątku, łamiąc prawo. A potem będziecie joszczeć na PIS że to ich wina, że państwo nie działa, że granice nieszczelne, że z twoich podatków na ich utrzymanie tak???
2021-08-23 10:29:50
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Potem wy będziecie oskarżać mundurowych że złamali prawo tak??? Potem wy będziecie narzekać że z waszych podatków idzie na utrzymanie uchodzcow tak?
2021-08-23 10:36:35
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Kiedyś pisaliście że Niemcy bogaty kraj to sobie mogą pozwolić na socjale i kindergeldy a polskim rodzinom się nie należy bo Polska biedna i z waszych podatków. Teraz tak samo ci odpowiem Niemcy bogaty naród (min nakradli podczas II wojny) to niech se sprowadzają uchidzców . Polski nie stać żeby utrzymywać przez lata setek, tysięcy imigrantów ekonomicznych co nie pracują, kosztem własnych obywateli.
2021-08-23 10:39:06
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Kto ma za to płacicić? Nie potrafisz odpowiedzieć, nie masz, argumentów to zamilcz. Koniec tematu
2021-08-23 12:15:38
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Najpierw Sikorski w TVN24 u Olejnik że Kukiz jest "sprzedajną szmatą" a teraz Farasyniuk nazywa żołnierzy "śmieciami". To są te standardy opozycji; agresja słowna i mowa nienawiści. Zwykle szkodniki. Stacja TVN24 wyraziła ubolewanie, że jej pracownik Kajdanowicz nie zareagował na słowa Frasyniuka, niektórzy politycy PO zorientowali się po czasie jaką gafę strzelili ale taki jasper i krzysztofek dalej uparcie przy swoim.
2021-08-23 13:42:31
jasper: - [ ] Przypomne odnosnie wojska, policji i strazy granicznej, ze wykonywanie rozkazow juz dawno nie jest wymowka do lamania praw czlowieka. Stwierdzono to w czasie procesow w Norymberdze. Tam tez skazano tych, co wykonywali tylko rozkazy! Przekroczenie granicy legalnie czy nie, nalezy sie pomoc humanitarna - dostep do prawnika i lekarza, zywnosc czy dach nad glowa. I najwazniejsze, mozliwosc zlozenia wniosku o azyl. To jest minimum. - [x] Mam nadzieje, ze czasy NRD owskich straznikow strzelajacych do ludzi na murze naleza juz na szczescie do przeszlosci.
2021-08-23 16:04:03
marat: A na jakiej podstawie skazywano w Norymberdze? Prawo stanowione nie było brane pod uwagę. Jakieś wnioski? O czym przesądza przykład procesów w Norymberdze? Żebyście znowu powoływali się na wartości, od których w swej działalności na OX próbujecie się odżegnywać, które obficie opluwacie i to bez założonej maseczki jasper+krzy-sio+sran-dus+fortepatrycjuszu+pozostałe osoby w różnych wcieleniach+włącznie z tymi kradzionymi i udawanymi.
2021-08-23 16:13:14
jasper: Jak Niemcy czy Rosjanie traktowali w ten sposob Polakow, to byla zbrodnia, a jak Polacy w taki okrutny sposob traktuja innych, to sie nazywa obrona granic. Jakies samodzielne wnioski marat ? Rozumiem, ze nie, bo tylko jeden przekaz dnia katolickiej TVPisowskiej.
2021-08-23 16:45:32
marat: Tradycyjnie uchylacie się od odpowiedzi jasper+krzy-sio+pozostali. Pytanie brzmi: na jakiej podstawie skazywano w Norymberdze? Prawo stanowione nie było brane pod uwagę. Jakieś wnioski? O czym przesądza przykład procesów w Norymberdze? - Trudno się Wam przyznać do okazywanej przez Was ignorancji i hipokryzji?
2021-08-23 16:49:52
święty_Patryk: a propos tych pożal się boże pograniczników czy ch.j wi kim oni są, zamaskowane niemowy uzbrojone po zęby - śmieci czy szmaty, zera czy zaprzańcy, ganz egal - oni dobrze wiedzą, że wykonują rozkazy łamiące prawo i mają wręcz obowiązek odmówić ich wykonania, ale dla tych "żołnierzy" honor czy godność to pojęcia nieznane, liczy się tylko KASA
2021-08-23 16:51:39
święty_Patryk: donuś, tyś się minął z powołaniem, zamiast wycieczki oprowadzać po Krakowie powinieneś zostać katechetą, wtedy byś sobie mógł gówniarzy z różańca odpytywać, a tu tylko za pośmiewisko robisz z tymi swoimi tekstami
2021-08-23 17:52:00
marat: Uchylacie się od odpowiedzi jasper+krzy-sio+pozostali (Patryk+). Pytanie brzmi: na jakiej podstawie skazywano w Norymberdze? Prawo stanowione nie było brane pod uwagę. Jakieś wnioski? - Trudno się Wam przyznać do okazywanej przez Was ignorancji i hipokryzji?
2021-08-23 17:53:36
one: @jasper - przyrównujesz żołnierza Wehrmachtu do polskich żołnierzy stacjonujących aktualnie przy granicy z Białorusią?
2021-08-23 18:17:39
jasper: - [ ] Ci ludzie chca dostac sie na terytorium Polski i starac sie o ochrone miedzynarodowa w UE . Uniemozliwiaja im to pilnujacy granicy zolnierze i funkcjonariusze Strazy Granicznej. Przypominam, prawo miedzynarodowe w sposob jasny stanowi zasade "non-refoulement", czyli nie wolno zawracac ludzi, ktorzy poszukuja pomocy jako uchodzcy, poszukuja tak zwanej pomocy miedzynarodowej. Nie wolno ich zawracac z granicy. Niewazne, czy legalnie, czy nielegalnie wkraczaja na terytorium jakiegos kraju. Przypominan, ze w latach 80 Polacy emigrowali do Austrii, Szwajcarii czy NRF a nie do NRD. - [ ] Wojsko i inne sluzby mundurowe zostaly pozbawione autorytetu przez fanatykow PiS i KK.
2021-08-23 18:30:02
święty_Patryk: onemu proste teksty sprawiają wyraźną trudność w zrozumieniu - tu nie o Wehrmacht chodzi, ano o Armię Czerwoną, głuptasku, choć rzeczywiście w jednym masz rację - przyrównywanie tamtej doskonale wyszkolonej formacji do zbieraniny z łapanek Macierewicza która dziś hańbi polski mundur na polsko-białoruskiej granicy nie ma sensu
2021-08-23 18:57:34
marat: Kto i kiedy zostaje uchodźcą na podstawie prawa międzynarodowego krzy-sio+jasper+fortepatrycjuszu? Uchylacie się od odpowiedzi na pytanie. Na jakiej podstawie skazywano w Norymberdze? Prawo stanowione nie było brane pod uwagę. Jakieś wnioski? - Trudno się Wam przyznać do okazywanej przez Was ignorancji i hipokryzji?
2021-08-23 19:12:06
one: Na ten moment zespół, który stacjonuje na polsko-białoruskiej granicy wywiązuje się z zadania. A tak z innych spraw - zachęcam do refleksji czy warto kończyć bieg na pozycji stażysty białoruskiego reżimu.
2021-08-23 20:44:11
jasper: Ruska trolownia, jak zwykle na stanowisku. Niestety ale pis „ zeszmacil“! zarowno policje jak i armie.
2021-08-23 20:47:38
jasper: Panstwo powinno spelniac swoje podstawowe zobowiazania miedzynarodowe bez wzgledu na to jak postepuje Bialorus / Lukaszenko ! Dlatego rzad PiS dalej brnie w bezprawie mimo konwencji genewskiej i mimo postanowienia Konstytucji (art. 56 ust 2), ze - „ cudzoziemcowi, który w Rzeczypospolitej Polskiej poszukuje ochrony przed prześladowaniem, może być przyznany status uchodźcy zgodnie z wiążącymi Rzeczpospolitą Polską umowami międzynarodowymi. Odnosnie zolnierzy - Kodeks Karny, Art. 344. [Niewykonanie rozkazu polecającego popełnienie przestępstwa] § 1. - [ ] Nie popełnia przestępstwa określonego w art. 343 żołnierz, który odmawia wykonania rozkazu polecającego popełnienie przestępstwa albo nie wykonuje go.
2021-08-23 20:51:29
one: @jasper - słowo klucz "może być". Zamiast urządzać bezproduktywne awantury pod Florianem nauczcie się respektować konstytucję.
2021-08-23 21:01:47
święty_Patryk: ony katoliku, zamiast się bezmyślnie wymądrzać w tematach o których nie masz pojęcia weź solidny klucz najlepiej francuza i postukaj nim trochę w czółko, może popuści
2021-08-23 21:11:04
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Za wprost.pl: Radosław Sikorski: To atak na Unię Europejską O ocenę sytuacji został zapytany przez „Fakt” europoseł Koalicji Obywatelskiej Radosław Sikorski. Słynący z ostrej krytyki rządu PiS europoseł, tym razem był jednak zgodny z władzą w ocenie sytuacji na naszej wschodniej grancicy. – Ewidentnie jest to atak na Unię Europejską. Przypomnę, że pierwszym zaatakowanym krajem była Litwa. Łukaszence zapewne wydaje się, że może powtórzyć manewr prezydenta Turcji Recepa Erdogana, kiedy ten w 2015 roku otworzył granice i zalał Grecję uchodźcami. W ten sposób zmusił Unię Europejską do subsydiów ekonomicznych – mówił „Faktowi” europoseł. – Jest to tym bardziej perfidne w tym wypadku, że w Turcji naprawdę byli uchodźcy z wojny w Syrii. A Łukaszenka importuje sobie uchodźców, jeszcze pobierając za to pieniądze – dodał. – Polska powinna razem z Litwą wnieść na forum Unii Europejskiej o obłożenie przywództwa takich służb jak OMON i pogranicznicy z Białorusi, a może nawet całego personelu, sankcjami europejskimi. Trzeba pamiętać, że jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za bezpieczeństwo polskiej granicy, bo jest to również granica Unii Europejskiej i musi być kontrolowana – wskazał. Co ty na to jasper?
2021-08-23 21:16:13
święty_Patryk: świnia nawet jak się próbuje we frak stroić dalej pozostaje świnią - tak, to do was i o was, pisie przydupasy
2021-08-23 21:19:02
święty_Patryk: niżej was na giełdzie moralnej degrengolady notowana już tylko szajka konsekrowanych pedofilów i ich sponsorów z biskupich pałaców
2021-08-23 21:35:45
marat: Kto i kiedy zostaje uchodźcą na podstawie prawa międzynarodowego krzy-sio+jasper+fortepatrycjuszu? Uchylacie się od odpowiedzi na pytanie. Na jakiej podstawie skazywano w Norymberdze? Prawo stanowione nie było brane pod uwagę. Jakieś wnioski? - Trudno się Wam przyznać do okazywanej przez Was ignorancji i hipokryzji?
2021-08-23 22:00:04
one: Jeszcze tylko jakaś inwektywa o nazistach i można odfajkować dzień. Ale mimo to zachęcam do refleksji nad byciem bezwiednym stażystą Aleksandra.
2021-08-23 22:52:14
Pogromca pogromców i cwaniaczków: A nie mówiłem.  Język z rynsztoka, opluwanie innych i prostacka chamówa. I taki jeszcze setki razy upominany dalej brnie w to samo szambo
2021-08-23 23:01:03
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Beka z tego srandka. Upominanie go albo dementowanie jego nieprawdziwych informacji i prowokacji on sam nazywa trollowaniem. Robi jeszcze z siebie ofiarę i oskarża o hejtowanie. Biedny biedak, pożałowania godny. Dojlicjantem zachciało mu się być i nieudacznie prowokować. Wszystkie wasze akcje dojlicjantów do wyśmiania.
2021-08-24 07:00:04
jasper: Na Podlasiu mieszka najwiecej w Polsce pronazistowskich narodowcow, wiec sila rzeczy sa w tym calym WOT i pokazuja swoje katolickie oblicze pod ochrona pisowskiego prawa. Nie bardzo wierze, ze prawdziwy polski zolnierz moglby tak zhanbic siebie i mundur, ktory nosi. Stalo sie tak, ze takie jak slowa jak honor, odwaga, humanitaryzm nie znacza w pisPolsce juz NIC. Czyste NIC. Zastapiono je stekiem nadetych frazesow i pisowskich trolli !
2021-08-24 08:36:01
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Co za uparty troll. Jak nie na rządzących to ma innych użytkowników. Jak nie na mundurowych to znowu na inne wyzna nią. Kolejny przykład mowy nienawiści. Teraz obrałeś sobie za cel atakowanie katolików? A skąd ty wiesz jakiego wyznania są ci co strzegą tam granicy? Wschód Polski to zapewne będą prawosławni, może tez niewierzacy. I co z tego? Takiś przykładny ewangelik? Podobno zwali cie prince polo od wafelków coś dostawał od księdza na lekcjach religii ewangelickiej, którymi potem chwaliłeś się przed innymi. Normalnie beka z tego srandka sierżanta dojlicjanta.
2021-08-24 08:45:04
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Wyznanie nie ma tu nic do rzeczy. Żołnierze, SG czy policjanci wykonują zadania jakie im piwierzono więc wara id nich. Założę się że gdyby wpuszczono uchodzców to zaraz jechalibyscie po nich że nie chronią granic, że państwo nie działa itp, itd. Co byłoby dalej? Po tych 30tu mielibyśmy kolejnych i kolejnych, setki a może tysiące. A ty najbardziej byś potem narzekał że na ich utrzymanie idzie z twoich podatków jasper.
2021-08-24 08:54:09
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Ci, którzy do niedawna organizowali akcje „Hejt Stop”, mowili o "mówie nienawiści" dziś chcą polski rząd i policję „jeb*ć”, ludziom o innych poglądach każą „wypierd**ać”, gdy jakiś polityk nie głosuje po ich myśli, atakują go fizycznie na ulicy lub nazywają „szmatą”. Z każdym dniem przekraczają kolejne granice. Teraz w materiałach TVN nazywa się żołnierzy „zbirami”, a zaproszeni „eksperci” porównują ich do zwierząt oraz nazywają „śmieciami”. "OX-owe" trolla jasper, krzysztof mm, świety_Patryk robią dokładnie to samo.
2021-08-24 11:38:33
pół_Sasina_z_Wiślicy: wszystkim Szanownym zwolennikom bolszewickich rządów PiS nakarmionych po chyrtoń propagandowym szajsem kurwizji zwracam uwagę, że dziś Kaczyński i spółka tańczą na granicy jak im Putin z Łukaszenką grają, a ci zamaskowani tak zwani "żołnierze" tam stojący to za liche pieniądze wynajęte do roli popychadeł kukiełki, bez twarzy i bez honoru, i nic więcej
2021-08-24 16:04:00
one: Zachęcam do opanowania swoich rozchwianych emocji i używania rzeczowych argumentów.
2021-08-24 16:20:31
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Komisja Europejska: nie możemy zaakceptować jakichkolwiek prób podżegania do nielegalnej migracji do UE. Ściśle współpracujemy z władzami Polski i wspieramy w skutecznym zarządzaniu granicami. Co ty na to jasper?
2021-08-24 16:25:20
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Zaczyna być jasne, że jedyne, co Łukaszenka zdołał zdestabilizować, to polską opozycję (wraz z zapleczem czyli takimi jasperkami). Zakręcił wami i zagrał wam na nosie a wy daliście się wkręcić.
2021-08-24 20:23:58
sierżant_Niemyty_Wycior: hahaha, przymuły od Macierewicza nie dowiedzą się z kurwizji, że PiS właśnie w pośpiechu szykuje miejsca dla tysięcy uchodźców, i to jest efekt "ścisłej współpracy z władzami Polski" - wam kury szczeć prowadzać, wyciory niemyte :D
2021-08-24 20:38:54
one: Ponownie apeluję o kontrolę emocji. Nie jest wykluczone, że PiS nie ogarnie tematu. Mur powinien był być stawiany już po 2015 roku. Jeżeli PiS nie poradzi sobie z tym kryzysem to w następnym rozdaniu Konfederacja przebije 25%. Proponowałbym również nie stać w jednym szeregu z Kramkiem (tym, który cudownie ozdrowiał podczas ostatniego ciamajdanu). I jeszcze raz apel - przed uderzeniem w klawiaturę - głęboki oddech.
2021-08-24 20:51:45
jasper: Jakos wszyscy ci, co tak caluja po rekach biskupow i Rydzyka zapomnieli o czym mowi Ewangelia..... Czy przypadkiem Jozef i Maria z Jezusem nie byli uchodzcami? Mieli szczescie, ze to nie byl 21 wiek i nie granica z Polska, bo sam tow. Blaszczak by ich przegnal. Taki mesjasz to mialby szczerze przerabane w Polsce. A jeszcze jakby powiedziol bidok, ze jest Zydem... o rety !!
2021-08-24 21:14:31
one: @jasper - jeżeli chodzi o Żydów to wpierw sprawdź wysokość ich murów i rozpiętość drutu kolczastego oddzielającego ich od Palestyńczyków. Jeżeli chodzi o Józefa i Maryję to najpierw sprawdź ile rodzin obecnie jest w polskich ośrodkach dla uchodźców. Po drugie celem wyprawy Świętej Rodziny było bezpieczeństwo a nie ekonomiczny dobrobyt.
2021-08-24 22:12:18
jasper: No tak one, dla p. Morawieckiego, ktory modli sie na Jasnej Gorze czy u Rydzyka, chrzescijanskie milosierdzie oznacza zakup dzialek od kosciola z 99% upustem.
2021-08-24 23:27:41
marat: Z całą pewnością sami chcielibyście. Święta Rodzina przemieściła się w ramach tego samego organizmu państwowego.
2021-08-25 07:12:35
jasper: marat, jakby tam byl polski katolicki PiS rzad, nie mieliby szans !
2021-08-25 07:39:06
Antykler   Forte: tłumacz tłumokowi, orka na ugorze
2021-08-25 11:00:08
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Prędzej byś ślimakowi wytłumaczył niż takiemu saletrze i srandkowi. Jak sam nie chce to i tak nie zrozumie. Politycy PO a nawet w KE popiera decyzje polskiego rządu ale dojlicjanci po swojemu, na przekór. Ci ludzie są na terytorium Białorusi a nie na terytorium Polski. Polska nie ma żadnego obowiązku przyjmowania emigrantów ekonomicznych przywiezionych celowo na granice. Łukaszenka na nich zarabia więc niech sam ich przyjmie pod dach. Wasze wypowiedzi wpisują się w jego politykę, on z takich jak wy po prostu drwi. Wasze wypowiedzi ośmieszają was tak samo jak działania polityków co pajacują przy granicy, wywalają się uciekając pogranicznikom albo zanoszą muzułmanom wieprzowinę. Ten co się tam przewracał wypisz wymaluj cały sierżant dojlicjant srandek
2021-08-25 11:21:42
jasper: Jednym slowem tak Lukaszenka jak i polskie wladze PiS z niedzielnej mszy, graja sobie ludzkim zyciem ! No to macie teraz sredniowieczne igrzyska „ gladiatorow“ - kciuk w dol - smierc , w gore - zycie.
2021-08-25 18:36:28
marat: sredniowieczne igrzyska „ gladiatorow“??? Uzupełnijcie deficyty wiedzy ignoranci jasper+krzy-sio+sran-dus+fortepatrycjuszu+pozostałe osoby w różnych wcieleniach+włącznie z tymi kradzionymi i udawanymi.
2021-08-25 19:18:39
jasper: marat, czy ty rozumiesz co znaczy cudzyslow ? Cudzysłów – para znaków interpunkcyjnych, służących w języku polskim m.in. do wyodrębniania cytatów, pseudonimów, ironii. Poducz sie troche dziecko, bo widac, ze masz ogromne problemy ze zrozumieniem !
2021-08-25 21:31:40
pół_Sasina_z_Wiślicy: ja rozumiem, ale ten ćwok marat co się raz po raz we mnie odzywa ni w ząb, tak ma od urodzenia on, donek, Marx, ekolog i tuzin innych w których się przebiera
2021-08-25 21:57:59
marat: A jakie to igrzyska odbywały się średniowieczu? Kim byli średniowieczni "gladiatorzy"? Uzupełnijcie deficyty wiedzy ignoranci jasper+krzy-sio+sran-dus+fortepatrycjuszu+pozostałe osoby w różnych wcieleniach+włącznie z tymi kradzionymi i udawanymi.
2021-08-25 23:23:14
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Kto gra ludzkim zyciem? Celowo ich tam przywożą i prowokują. Co było na litewskiej granicy? Zanim się zorientowali to białoruscy przerzucili im 4 tys imigrantow. Tacy jak ty śmiali się ze TVP mąci ludziom w głowach. A to właśnie TVN pierze wam mózgi. Normalnie beka z tego srandka. ŚREDNIOWIECZNI GLADIATORZY DOJLICJANCI. Chyba ten sam tok myślenia co ta Kopacz od rzucania kamieniami w dinozaury.
2021-08-26 09:16:19
święty_Patryk: pogromca czy to prawda że jak kto ma IQ>80 to do terytorialsów nie przyjmą? tobie ile wyszło?
2021-08-26 16:49:16
marat: Sami o sobie wystawiacie świadectwo, jesteśmy za to Wam wdzięczni  krzy-sio+sran-dus+fortepatrycjuszu+pozostałe osoby w różnych wcieleniach+włącznie z tymi kradzionymi i udawanymi.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: