Trzecie podium z rzędu w Rajdzie Nadwiślańskim?
Jarosław i Marcin Szejowie mają za sobą udany początek sezonu KIQ Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Ustronianie na inaugurację zajęli 3. miejsce w 54. Rajdzie Świdnickim. Teraz załogę ze Śląska czeka drugi start – w dniach 29-30 maja odbędzie się 11. Rajd Nadwiślański, z którym najszybsi bracia w Polsce mają miłe wspomnienia, bo ostatnie dwie edycje kończyli w czołowej „3”.
– Mam nadzieję, że w tym roku uda nam się podtrzymać dobrą serię. Lubimy te oesy i zazwyczaj mieliśmy tutaj dobre tempo. Za nami dobre testy, które pozwoliły nam wejść w odpowiedni rytm. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i będziemy mieli kawał dobrego ścigania – przyznaje kierowca Skody Fabii RS Rally2, Jarosław Szeja. – Choć baza rajdu w tym roku przeniosła się z Puław do Lublina, same trasy są nam tak naprawdę dobrze znane. To te same odcinki, które pokonywaliśmy w Rajdzie Nadwiślańskim w poprzednich latach, więc wiemy, czego możemy się spodziewać – dodaje pilot, Marcin Szeja.
Klasyfikacja generalna Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2026 (po jednej rundzie z sześciu zaplanowanych):
1. Rzeźnik/Kozdroń 34 pkt.
2. Byśkiniewicz/Jastrzębski 29
3. Szeja/Szeja 24
4. Kołtun/Pleskot 21
5. Łabuda/Dymurski 18
6. Chrobiński/Chrzanowski 15
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
33