Trzecia wygrana z rzędu!

Podopieczni Bartłomieja Chmiela wywiązali się z roli faworyta, pokonując ekipę z Dąbrowy Górniczej w ramach 19. kolejki III ligi. Dla siatkarzy znad Olzy to trzecia wygrana z rzędu.

Siatkarze Talent Sferawent Cieszyn gościli zespół z Dąbrowy Górniczej, który w obecnych rozgrywkach odniósł najmniej zwycięstw spośród wszystkich drużyn I Ligi Śląskiej. Gospodarze wywiązali się z roli faworyta i zwyciężyli bez straty seta.

Podopieczni Bartłomieja Chmiela świetnie rozpoczęli sobotnie starcie, uzyskując przewagę już od początku spotkania. Pierwsze dwie partie padły ich łupem, w których nie pozwolili gościom na zbyt wiele. Przez większość trzeciego seta na prowadzeniu utrzymywali się siatkarze Dąbrowy Górniczej. Jednak gospodarze zdołali zniwelować straty, a w końcówce zachowali więcej zimnej krwi i wygrali 25:23, a w całym spotkaniu 3:0.

III liga, 19. kolejka:
Talent Sferawent Cieszyn - Volley Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:18, 25:17, 25:23)

Siatkarze znad Olzy odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu i nadal utrzymują się w czołowej „3”. Podopiecznych Bartłomieja Chmiela czeka wysoko postawiona poprzeczka w następnej kolejce, ponieważ na wyjeździe podejmą wicelidera – SK Górnik Radlin.