Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Trzecia edycja Brackiej Jesieni

3 i 4 września (sobota, niedziela) w Browarze Zamkowym w Cieszynie trwa trzecia edycja Brackiej Jesieni. Na odwiedzających czekają liczne atrakcje.

Nie może być mowy o Brackiej Jesieni bez giełdy kolekcjonerów piwnych akcesoriów i zwiedzania Brackiego Browaru Zamkowego. W tym roku na odwiedzających czeka również... - W ramach imprezy odbędzie się m.in. I Bracki Konkurs Piw Domowych "Porter Bałtycki - Piwowarski Skarb Polski". Ten najmłodszy krajowy Konkurs organizuje Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych (z siedzibą w Cieszynie). Jedyną kategorią I edycji BKPD jest Porter Bałtycki. Piwowarzy mają czas na nadsyłanie piw do 31 sierpnia. Nagrody funduje m.in. Browamator – informują organizatorzy imprezy.

Wśród atrakcji znalazły się również pokazy na żywo dawnej sztuki rzemieślniczej, miedzy innymi pokaz kowala, bednarza, stolarza oraz garncarza.

W sobotę 3 września w godzinach 08.00-14.00 w ramach imprezy odbyła się również Giełda Birofiliów. Wystawy wybitnych zbiorów "Kolekcje życia" prezentowały: kolekcje kufli XVIII – XX wiek, kolekcje pocztówek tematycznie związanych z Cieszynem, była również aranżacja karczmy piwnej z początku XX wieku i kolekcja starych aparatów fotograficznych. Trzecia edycja „Brackiej Jesieni” podobnie jak w roku ubiegłym wzbudziła spore zainteresowanie wśród mieszkańców Cieszyna i turystów.

W asortymencie dostępnych piw królowały oczywiście piwa cieszyńskie, ale nie zabrakło również ciekawej oferty browarów zagranicznych.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: