Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Trzecia Droga liczy na głosy wyborców

Danuta Kożusznik, pochodząca z Cieszyna, była radna wojewódzka, z drugiego miejsca ubiega się o głosy wyborców w najbliższych wyborach parlamentarnych z listy Trzeciej Drogi. Z pierwszego miejsca startuje obecny poseł RP – Mirosław Suchoń.

Trzecią Drogę  tworzą dwie partie - Polska 2050 i PSL- Przedstawiamy drużynę ludzi, którzy mają ciąg na bramkę, doskonale wiedzą jaka jest stawka tego meczu, a przez trzy lata działalności w naszym ruchu, okupionej dużym poświęceniem dla Polski, udowodnili, że potrafią grać w tę grę – przekonywał we wtorek podczas prezentacji list Szymon Hołownia, lider Polski 2050.

Z kolei Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślał, że drużyna Polski 2050 i PSL zmieni polską drogę, polską rzeczywistość. - Po 15 października stworzymy najlepszy rząd w historii III Rzeczpospolitej. Postawimy na Polskę gospodarną. Po to jesteśmy w polityce mówił do dziennikarzy.

Danuta Kożusznik ukończyła studia na kierunku ogrodnictwo na Akademii Rolniczej w Krakowie, studia podyplomowe na kierunku technologia informacyjna i informatyka w szkole na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Z zawodu jest nauczycielem. Pracuje w Zespole Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie. Prowadzi też własną działalność gospodarczą. Związana z PSL Powiatu Cieszyńskiego. Jest prezesem Rejonowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej.

Mirosław Suchoń ukończył studia w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu  na wydziale zamiejscowym w Chorzowie, specjalizując się w zarządzaniu jakością. Zawodowo związany z branżą bezpieczeństwa systemów informatycznych.  Bezskutecznie kandydował w wyborach parlamentarnych w 2005 roku, a także  w wyborach miejskich w 2006 i w 2010 r.

W wyborach parlamentarnych w 2015 roku  wystartował ponownie do Sejmu w okręgu bielskim z pierwszego miejsca na liście partii Nowoczesna, założonej przez Ryszarda Petru. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 13 357 głosów. Zasiadł w śląskim zarządzie Nowoczesnej.

W wyborach w 2019 roku z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję z ramienia Koalicji Obywatelskiej  zdobywając 10 039 głosów.

20 kwietnia 2021 przeszedł z KO i Nowoczesnej do Polski 2050 Szymona Hołowni.

(ach) 

 

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-08-23 18:03:39
Hejo: Śniegu ni ma a bałwanków powyżej pełno :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: