Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Trzeci na 239 uczestników

Na I Ogólnopolski Konkurs fotograficzno -filmowy „Przyroda u Twoich drzwi” zgłoszonych zostało 239 prac. Jury po wnikliwej analizie i owocnych naradach wyłoniło zwycięzców, wśród których znalazł się również Marcin Gesing uczeń z Cieszyna, laureat III miejsca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

10 stycznia w galerii „Pociąg do sztuki” w Warszawie odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej. W konkursie udział wzięli uczniowie niemal z całej Polski. Uczestnicy reprezentowali między innymi: Katowice, Poznań, Piotrków Trybunalski, Ełk, Ustkę, Wrocław, Żory Warszawę, Gdynię i Kraków...

Organizatorem konkursu była Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Do udziału zaproszeni zostali uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy zaprezentowali w jaki sposób przyroda przystosowała się do warunków środowiska zmienionych przez gospodarkę człowieka. Jury postawiło na wszelkie udokumentowane filmowo lub fotograficznie dowody na to, że w zmienionym przez człowieka środowisku rośliny i zwierzęta potrafiły stworzyć własną „niszę ekologiczną”.

Konkurs podzielony został  na dwa etapy: szkolny i ogólnopolski.  W pierwszym etapie udział wzięli uczniowie, którzy w swoich szkołach przedstawili film lub fotografię. Ich prace były poddane publicznej ocenie. Spośród przedstawionych prac, w drodze głosowania wewnątrz szkoły, zostały wyłonione dwie najlepsze. Jedna w kategorii film, druga w kategorii fotografia. Zwycięskie prace reprezentowały daną szkołę w ogólnopolskim etapie konkursu.

Zwycięzcy I Ogólnopolskiego Konkursu fotograficzno -filmowego „Przyroda u Twoich drzwi” otrzymali atrakcyjne nagrody wśród których były aparaty fotograficzne, kamery cyfrowe, sprzęt multimedialny. Nagrodzone cennym sprzętem dydaktycznym zostały także szkoły.

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: