Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Trzeci hażlaski Jarmark Świąteczny za nami

W niedzielę (13.12.2020) przy Domu Przyrodnika w Hażlachu obył się trzeci gminny Jarmark Świąteczny. Odwiedzający mogli podziwiać świąteczne dekoracje, a także kupić lokalne wyroby – ozdoby, wędliny, czy słodycze. Gminny Ośrodek Kultury w Hażlachu przeprowadził również zbiórkę karmy dla cieszyńskiego schroniska.

Trzeci hażlaski Jarmark świąteczny został zorganizowany zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Magia świąt jednak i tak zawitała na placu Wiktora Wawrzyczka. Kolorowe kramy oferowały świąteczne wyroby oraz ozdoby - Trzeci Gminny Jarmark Świąteczny już za nami. Sukces to mało powiedziane. Trzeba było naprawdę się pośpieszyć, aby kupić ciasteczka, wędliny czy ozdoby świąteczne – tak szybko one znikały ze straganów. Dzisiejszy dzień również pokazał, że pomimo różnych obostrzeń nastąpił powiew normalności, a uśmiech na twarzach mijanych ludzi był bezcenny. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za obecność oraz ogromną wrażliwość, o czym świadczy ilość zebranej karmy dla zwierząt ze schroniska Azyl w Cieszynie – podsumowuje Grzegorz Sikorski, Wójt Gminy Hażlach.

Wśród wystawców znaleźli się przedsiębiorcy z Gminy Hażlach. Swoje stoisko miały również panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Hażlacha i Kończyc Wielkich oraz przedsiębiorcy z innych gmin z terenu Śląska Cieszyńskiego. Ze względu na rygor sanitarny Gmina musiała zrezygnować z niektórych tradycyjnych atrakcji - Mamy nadzieję, że zaplanowane atrakcje będą mogły odbyć się w przyszłym roku – warsztaty tematyczne, koncert i tradycyjny poczęstunek. Cieszymy się, że i tym razem nie zwiedli mieszkańcy Gminy i odwiedzili nasz Jarmark Świąteczny. Podobnie jak w latach ubiegłych, zebraliśmy sporo karmy dla naszych „braci mniejszych”, którą dostarczymy do schroniska AZYL w Cieszynie – wyjaśnia Cecylia Gasz-Płońska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Hażlachu.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: