Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Trwajcie mocni w wierze!

27 maja 2006. o godz. 18:40 na krakowskich Błoniach pojawił się Papamobile, który przywiózł Ojca Świętego na spotkanie z 600 tys. młodych Polaków. Rozległ się głośny wiwat na cześć Benedykta XVI. Młodzież głośno skandowała "Benedetto! Dio Te Eletto!" (czyt. Benedykcie! Bóg Cię wybrał)


"Drodzy Młodzi Przyjaciele! Witam was serdecznie! Cieszy mnie wasza obecność. Dziękuję Bogu za to, że spotykam się z waszą nadzwyczajną serdecznością. Wiemy, że „gdzie dwaj albo trzej zgromadzeni są w imię Jezusa, tam On jest pośród nich” (por. Mt 18, 20). A was jest tutaj więcej. Dziękuję za to każdemu i każdej z was. A zatem Jezus jest tutaj." - tymi słowami Ojciec Święty Benedykt XVI przywitał  polską młodzież zgromadzoną na krakowskich Błoniach w sobotni wieczór.

 

Część swojego przemówienia papież wygłosił po polsku, czym wzbudził zachwyt młodzieży. Zachęcił młodych, aby swoje życie budowali na Skale, budować na Chrystusie i z Chrystusem, który jest Skałą: "Budować na Chrystusie i z Chrystusem znaczy budować na fundamencie, któremu na imię miłość ukrzyżowana. To budować z Kimś, kto znając nas lepiej niż my sami siebie, mówi do nas: „Drogi jesteś drogi w moich oczach, nabrałeś wartości i ja cię miłuję” (Iz 43,4). To budować z Kimś, kto zawsze jest wierny, nawet jeśli my odmawiamy wierności, bo nie może zaprzeć się samego siebie (por. 2 Tm 2, 13). To budować z Kimś, kto stale pochyla się nad zranionym ludzkim sercem i mówi: „Ja ciebie nie potępiam. Idź i odtąd już nie grzesz” (J 8, 11). To budować z Kimś, kto z wysokości krzyża wyciąga ramiona i powtarza przez całą wieczność: „Życie moje oddaję za ciebie, bo cię kocham, człowieku”. Budować na Chrystusie to wreszcie znaczy oprzeć wszystkie swoje pragnienia, tęsknoty, marzenia, ambicje i plany na Jego woli. To powiedzieć sobie, swojej rodzinie, przyjaciołom i całemu światu, a nade wszystko samemu Chrystusowi: „Panie, nie chcę w życiu robić nic przeciw Tobie, bo Ty wiesz, co jest najlepsze dla mnie. Tylko Ty masz słowa życia wiecznego” (por. J 6, 68)."


"Moi Przyjaciele, nie lękajcie się postawić na Chrystusa! Tęsknijcie za Chrystusem, jako fundamentem życia! Rozpalajcie w sobie pragnienie tworzenia waszego życia z Nim i dla Niego! Bo nie przegra ten, kto wszystko postawi na miłość ukrzyżowaną wcielonego Słowa."

 

„Ty jesteś Piotr czyli Skała, i na tej Skale zbuduję Kościół mój” (Mt 16, 18). Wy młodzi poznaliście dobrze Piotra naszych czasów. Dlatego nie zapomnijcie, że ani ten Piotr, który przygląda się naszemu spotkaniu z okna Boga Ojca, ani ten, który teraz stoi przed wami, ani żaden następny nigdy nie wystąpi przeciwko wam ani przeciw budowaniu trwałego domu na skale. Co więcej, sercem i obiema rękami będzie wam pomagał budować życie na Chrystusie i z Chrystusem." - powiedział Papież

 

Teksty wszystkich przemówień dostępne są na oficjalnej stronie internetowej pielgrzymki: http://www.b16.pl/

 

"Nie lękajcie się" - to Hymn ogólnopolskiego spotkania młodzieży z Benedyktem XVI. Jest to pieśń skomponowana specjalnie na tą okazję. Słowa i muzykę napisał Piotr Pałka, który wraz ze Scholą Papieską wykonał ten utwór kilkanaście razy podczas sobotniego spotkania.

 

 Posłuchaj Hymnu

 

źródło: własne
dodał: MPytel

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: