Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Trwają starania o zatoki autobusowe przy SP6

Jest szansa za to, że powstaną nowe zatoki autobusowe w Cieszynie przy drodze DW938

Władze Miasta Cieszyna złożyły w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego wniosek o opracowanie projektu budowy zatok autobusowych w ciągu drogi wojewódzkiej DW938 w Cieszynie. Pieniądze na ten cel mają pochodzić ze środków własnych.

Zakres zadania obejmuje wykonanie dwóch zatok autobusowych w rejonie Szkoły Podstawowej nr 6. Szacowany koszt opracowania projektu to ok. 50 tys. zł. Gmina Cieszyn deklaruje zabezpieczenie środków na projekt w 100% i przeprowadzenia przedmiotowego zadania projektowego. Zadanie zostanie w całości zlokalizowane w graniach istniejącego pasa drogowego drogi DW938. Nie zachodzi konieczność wypłat odszkodowań za nieruchomości zajmowane w celu budowy zatok, z uwagi na brak zmiany granic pasa drogowego. Gdyby zaszła taka konieczność deklarujemy udział w przedmiotowych kosztach – wyjaśnia Przemysław Major, wiceburmistrz Cieszyna.

Zatoki autobusowe mają zostać zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 6 i służyć głównie dzieciom i młodzieży uczęszczającym do szkoły.

W tym regionie znajduje się zwarta zabudowa jednorodzinna, której mieszkańcy również korzystają z komunikacji miejskiej. - Droga DW938 stanowi drogę wylotową z miasta, jest bardzo silnie obciążona ruchem samochodowym w tym TIR-ami. Obecnie autobusy zatrzymują się w obrębie pasa jezdni, co stanowi realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym szczególnie w okresie zimowym ze względu na znaczny spadek podłużny drogi – poinformowala Katarzyna Koczwara z Urzędy Miejskiego w Cieszynie.

(red./mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-10-15 16:51:42
666: Kto to widział budować zatoczki w sąsiedztwie szkoły?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: