Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Trwają dyskusje, dotyczące prowadzenia objazdów w czasie remontu DW 938

W związku z remontem Drogi Wojewódzkiej 938 na odcinku znajdującym się w Cieszynie pojawiły się spekulacje, w jaki sposób zostaną poprowadzone objazdy. Remont rozpoczął się początkiem marca b.r., na chwilę obecną ruch na drodze odbywa się wahadłowo. Jest to jednak sytuacja tymczasowa, gdyż droga ma na pewnym etapie zostać całkowicie zamknięta.

Ulica Katowicka to jena z najbardziej ruchliwych ulic w Cieszynie. Poruszają się nią nie tylko mieszkańcy miasta, ale również osoby przejezdne oraz kierowcy samochodów dostawczych. Wyłączenie z ruchu prawie 2-kilometrowego odcinka ulicy Katowickiej od rond na Pastwiskach aż po granice Cieszyna, spowoduje duże utrudnienia komunikacyjne, które trzeba będzie w jakiś sposób uregulować.

Najkrótszy możliwy objazd prowadzi przez tereny Hażlacha, Brzezówki oraz Pogwizdowa, jednak tutaj pojawiły się głosy sprzeciwu, które dotyczą głównie ruchu samochodów ciężarowych. Drogi, którymi taki objazd miałby zostać poprowadzony nie są przygotowane na przejazd tak dużej ilości samochodów ciężarowych, w związku z czym władze gminy Hażlach wystosowały odpowiednie pismo do Zarządu Województwa Śląskiego.

- Należy pamiętać, iż planowany remont DW 938 […] wiązać się będzie z dużymi utrudnieniami komunikacyjnymi, zwłaszcza dla samochodów ciężarowych. Dlatego prosimy o udostępnienie projektu organizacji ruchu sporządzonego na czas ww. odcinka drogi i o możliwość wniesienia do niego uwag. Sugerujemy, iż na czas wykonywanych prac należałoby wstrzymać możliwość zjazdu samochodów ciężarowych z DK81 na DW 938. W przeciwnym razie będziemy mieli do czynienia z powtórką sytuacji z okresu budowy ronda w miejscowości Hażlach – korki i degradacja lokalnych dróg, które niestety nie zostały odtworzone od tego czasu – czytamy w piśmie wystosowanym przez wójta gminy Hażlach Grzegorza Sikorskiego do Zarządu Województwa Śląskiego.

Dodatkowo w piśmie zawarte są postulaty o możliwie szybki remont odcinka DW 938 od granicy Cieszyna aż do ronda w Hażlachu, który to odcinek jest zdaniem władz Hażlacha odcinkiem najbardziej newralgicznym, na którym znajdują się liczne dziury, pęknięcia i pofałdowania. W związku z tym pojawiła się prośba o remont bieżący przedmiotowego odcinka drogi przynajmniej w formie tzw. „łaty wielko powierzchniowej”.

W celu omówienia sytuacji i przedstawienia postulatów gminy, wójt Hażlacha Grzegorz Sikorski spotkał się z wiceprzewodniczącą Sejmiku Województwa Śląskiego Sylwią Cieślar. Rozmowa dotyczyła o remoncie odcinka DW 938 w Cieszynie oraz o potrzebie kontynuacji budowy chodnika przy ulicy Jastrzębskiej w Hażlachu.

W 2012 roku przy ulicy Jastrzębskiej oddany został do użytku biegnący w kierunku Kończyc Wielkich 590-metrowy chodnik. Na mocy porozumienia z Województwem Śląskim Gmina Hażlach pokryła wówczas 40 % kosztów jego budowy. Obecnie intencją władz naszej gminy jest, aby Zarząd Dróg Wojewódzkich wykonał brakujące 830 metrów chodnika w kierunku ronda na skrzyżowaniu DW 937 (ul. Jastrzębska) i DW 938 (ul. Cieszyńska), co będzie kosztować 2 268 911,11 zł.     

Na chwilę obecną, wciąż nie wiadomo kiedy ulica Katowicka zostanie wyłączona z ruchu oraz w jaki sposób objazdy zostaną poprowadzone. Władze gminy Hażlach jednak podejmują odpowiednie kroki, w celu zapewnienia bezpieczeństwa drogom, znajdującym się granicach gminy. Jak dowiedzieliśmy się w rozmowie z Wiesławem Sosinem w połowie lutego b.r. Cieszyn również planuje uczestniczyć w procesie tworzenia objazdów.

JŚ/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-03-08 18:59:47
wodz dziewieciu niedzwiedzi: tiry to powinny wogóle zniknac z drogi pawłowice cieszyn ! korzysci prosze ----drogi nie ulegaja destrukcji od tego jest droga expresowa od bielska ! 2---- poprawa bezpieczenstwa na drodze ! 3 ------ wpływ kasiorki z viatolu ! 4 mniejsze korki bo tiry jada od bielska do granicy !5 -----mniejszy smrod poniewaz wzdłuz drogi expresowej niema zabudowan domów jednorodzinnych !takze Panie wójcie ma Pan pole do popisu prosze zrobic spotkanie gmin i przemyslec sprawe i wystosowac pismo do WZD !a koszt zablokowania tirów NIE DUŻY znak B5
2018-03-09 07:29:27
tomi71: cytat: 830 metrów chodnika [...] będzie kosztować 2 268 911,11 zł.<br />To jakiś wypasiony ten chodnik będzie ...z masażem stóp i podgrzewany żeby nie było trzeba odśnieżać. To jest jakiś KOSMOS ...ponad 2,7 tys. zł / mb
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: