Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Trwa nabór do Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Województwa Śląskiego

Do 29 stycznia 2021 roku można zgłaszać kandydatów do Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Województwa Śląskiego. Zgłosić mogą się osoby działające na rzecz osób niepełnosprawnych, które same posiadają orzeczenie o niepełnosprawności.

Sejmik Osób Niepełnosprawnych Województwa Śląskiego to organizacja, która składa się z przedstawicieli organizacji pozarządowych, które działają na rzecz osób z niepełnosprawnościami z terenu województwa śląskiego. Członkowie Sejmiku mają za zadanie doradzać organom Samorządu Województwa Śląskiego w sprawach związanych z osobami niepełnosprawnymi. Członkowie sejmiku mogą m.in. wnioskować o wprowadzenie określonych rozwiązań i brać udział w planowaniu  przedsięwzięć w taki sposób, aby były one przyjazne osobom niepełnosprawnym. Zadaniem członków sejmiku jest również aktywizacja osób z niepełnosprawnościami i integracja tego środowiska.

- Kandydatem do Sejmiku może zostać każdy, kto zamieszkuje na terenie Województwa Śląskiego i jest czynnym członkiem organizacji pozarządowej działającej na rzecz osób niepełnosprawnych. Koniecznością jest także posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności. Mile widziani są wolontariusze, nauczyciele, rodzice, sprawujący opiekę nad osobą z niepełnosprawnością – wyjaśnia samorząd województwa śląskiego.

Zgłosić kandydatów można przez wypełnienie i nadesłanie formularza zgłoszeniowego (link dostępny tutaj). Do dokumentu można dołączyć życiorys, dyplomy, referencje, czy też otrzymane listy gratulacyjne. Wybrani kandydaci będę reprezentować 7 okręgów województwa (podział zgodny z podziałem podczas wyborów).

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: