Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Trwa akcja NURD

Od rana (22.11.2018) policjanci prowadzą działania NURD. Tradycyjnie skierowane są one do tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego ( NURD). Główny cel tego przedsięwzięcia to poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza w zakresie przestrzegania przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych i rowerzystów.

Działania „NURD”, czyli Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego prowadzone są na terenie całego kraju. - W swoim założeniu akcja ta ma na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Działania te są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie „niechronionych” w ruchu drogowym.

- W ramach działań stróże prawa zwracają uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego. Podczas kontroli przeprowadzają rozmowy profilaktyczne, które mają na celu podniesienie świadomości związanej z właściwym poruszaniem się po drodze, głównie przez pieszych i rowerzystów, ale także przez kierowców – informuje cieszyńska policja.

(red./mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-11-22 23:16:41
Johnny1985: Panie i Panowie policjanci - weźcie coś zróbcie z pieszymi i rowerzystami. Pogoda jaka jest - każdy widzi, ale chyba tylko nie oni. Jeżdżę codziennie do Wisły, do Goleszowa, Cieszyna i po tych gminach. To jest koszmar - latarnie świecą jak lampka na choince, a Wisła chyba najgorzej oświetlona - długich nie ma jak włączyć - bo non stop ktoś z na przeciwka jedzie.... ludzie (tłumoki) na czarno / szaro / granatowo ubrani bez jakichkolwiek odblasków (i co z tego, że prawo nie nakazuje i nie zmusza?! ale wytłumaczyć im proszę chyba możecie). Dwa dni temu w ostatniej chwili zobaczyłem rowerzystę w Wiśle przy przejściu ze ścieżki rowerowej z Ustronia (przy kamieniołomie) - cały na czarno, bez jakichkolwiek odblasków na rowerze, już nie mówiąc o ubraniu, a światełka rowerowe wyłączone albo rozładowane... To jest prawdziwe zagrożenie - i dla nich i dla kierowców - bo weź tu żyj normalnie kiedy sumienie, policja i prokuratura będzie mnie ścigać za czyjąś głupotę - bo nie byłem w stanie zobaczyć... Do tego kierowcy busów, i niektórych osobówek - ze światłami ustawionymi tak, jak latarnię morską!!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: