Triumf w deblu!

Sara Husar awansowała do dwóch finałów podczas Halowego Pucharu Polski, który odbył się w Bytomiu. Dla zawodniczki KT Kubala Ustroń happy endem zakończyły się zmagania w grze podwójnej.

Sara Husar przystąpiła do gry pojedynczej jako rozstawiona „4” i do strefy medalowej awansowała bez większych problemów – w trzech meczach nie straciła seta. W półfinale zmierzyła się z Oliwią Dróżdż i zawodniczka KT Kubala Ustroń wygrała otwierającą partię (6:3), ale rywalka wyrównała (4:6). Decydujący set padł łupem Husar, która zwyciężyła 6:4. 15-latka w finale musiała uznać wyższość zawodniczki MTC Warszawa, Leny Kornackiej – 3:6, 6:7.

• I runda: Sara Husar - Maja Małuszyńska (Legia Tenis Warszawa) - 6:4, 6:1
  • II runda: Sara Husar - Lena Markowska (KS Górnik Bytom) - 6:1, 2:0 krecz
  • 1/4 finału: Sara Husar - Maja Wróbel (CCS Chrzanów) - 6:2, 7:6 (7:5)
  • 1/2 finału: Sara Husar - Oliwia Dróżdż (KKT Wrocław) - 6:3, 4:6, 6:4
  • finał: Sara Husar - Lena Kornacka (MTC Warszawa) - 3:6, 6:7 (4:7)

Nie udało się w singlu, ale tenisistka spod Równicy triumfowała w deblu. Husar wystąpiła wraz z Leną Rajcą – para była rozstawiona z numerem „1” i z tej roli się wywiązała. Tenisistka KT Kubala Ustroń oraz zawodniczka CCS Chrzanów przebrnęły do finału jak burza – nie straciły seta w dwóch meczach. W finale stoczyły trzysetową batalię, ale w super tie-breaku zachowały więcej zimnej krwi, wygrywając 10:8.

• 1/4 finału: Sara Husar / Lena Rajca (CCS Chrzanów) - Michalina Głąb (KS Górnik Bytom) / Julia Grochowska (KS Górnik Bytom) - 6:3, 6:2
  • 1/2 finału: Sara Husar / Lena Rajca - Katarzyna Kliber (AZS Łódź) / Maja Małuszyńska (Legia Tenis Warszawa) - 6:1, 6:2
  • finał: Sara Husar / Lena Rajca - Nadia Affelt (TAT Toruń) / Oliwia Kuszel (TAT Toruń) - 6:3, 2:6, 10:8