Triumf Kubackiego!

Skoczkowie narciarscy mają za sobą inaugurację Pucharu Świata 2022/23. Sobotni konkurs indywidualny padł łupem Dawida Kubackiego, który prowadził już na półmetku zmagań.

Nie ma mocnych na Dawida Kubackiego na początku sezonu zimowego. 32-latek okazał się bezkonkurencyjny w piątkowych kwalifikacjach, dziś liderował na półmetku konkursu indywidualnego, a kropkę nad i postawił w rundzie finałowej, uzyskując 132,5 m.

Udany występ mają za sobą zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Piotr Żyła zajął 5. miejsce. Paweł Wąsek po pierwszej serii w czołowej „10”, po skoku na odległość 124,5 m. W rundzie finałowej wylądował nieco bliżej (121,0 m) i zmagania ukończył na 15. pozycji. „Życiówkę” w Pucharze Świata poprawił Tomasz Pilch, który został sklasyfikowany na 23. miejscu. - Jestem zadowolony. Skoki są coraz to lepsze, coraz stabilniejsze. Dobry początek, ale jutro też trzeba jeszcze popracować - przyznał Żyła w wywiadzie dla stacji Eurosport.