Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Transgraniczne spotkanie gmin

To było pierwsze od wielu miesięcy kiedy partnerzy realizujący wspólnie projekt Bogactwo naturalne pogranicza polsko-słowackiego mogli się spotkać w Strumieniu osobiście.

Gości z gminy Rabča ze Słowacji przywitał w ratuszu Zastępca Burmistrza Strumienia Włodzimierz Cybulski i to na jego ręce Starosta Gminy Rabča Július Piták przekazał drewnianą płaskorzeźbę z herbami obu gmin.

Później Słowacy mieli możliwość zwiedzenia Galerii Pod Ratuszem, gdzie aktualnie prezentowana jest najnowsza wystawa Amatorskiej Grupy Twórczej Strumień „Tu serce moje”. To tutaj nastąpiło symboliczne wręczenie polskiej flagi Staroście Gminy Rabča.

Po wykładzie na temat dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego gminy Strumień i okolic Słowacy mieli możliwość bliższego poznania ciekawych miejsc w gminie Strumień i najbliższej okolicy. Odwiedzili m.in. Miejskie Centrum Kultury i Rekreacji, Miejską Bibliotekę Publiczną w Strumieniu, a także Park Miejski z fontanną solankową.

W wizycie wzięli udział przedstawiciele Urzędu Gminy Rabča, jednostek podległych gminie, strażacy, delegacje ze szkoły, Klubu Seniora, przedstawiciele lokalnych zespołów folklorystycznych i Czerwonego Krzyża. Ze strony polskiej w spotkaniu uczestniczyły przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Strumień.

Red./mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: