Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Tradycja nie musi kojarzyć się z nudą

Rzemiosło. Trochę zapomniane, czasem niechciane, jeszcze do niedawna niemodne. Na szczęście coraz więcej osób wraca do dawnych technik, chce się ich uczyć i poznawać tradycje swojego miasta, regionu, kraju.

Już w najbliższą niedzielę (29 stycznia) kontynuacja „Rodzinnych warsztatów rzemiosła”. Do udziału w spotkaniu Zamek Cieszyn zaprasza wszystkie pokolenia. 

- Rozpoczęliśmy od malowania na szkle. Gręplowanie, przędzenie na kołowrotku, robienie skarpet wełnianych „kopyc” to plan na spotkanie, które zaplanowano na 29 stycznia – informuje Beata Mońka  z Zamku Cieszyn.

Warsztaty rozpoczną się wraz z godziną 15.00. 

- Spotkanie poświęcone obróbce wełny poprowadzą Marcela Sikorowa i Leszek Richter, prawdziwi pasjonaci rzemiosła, którzy każdą wolną chwilę poświęcają rękodziełu. W lutym, tuż przed Walentynkami, zapraszamy na pieczenie i zdobienie pierniczków. Osoby dorosłe za udział w spotkaniu zapłacą 10 zł, dzieci do lat 7 mają wstęp wolny.  Zgłoszenia przyjmuje: Tomasz Majorek, tel. 504 565 335 lub tmajorek@zamekcieszyn.pl. Więcej informacji: www.zamekcieszyn.pl – zachęca B. Mońka - Trochę zapomniane, czasem niechciane, jeszcze do niedawna niemodne – rzemiosło. Na szczęście coraz więcej osób wraca do dawnych technik, chce się ich uczyć i poznawać tradycje swojego miasta, regionu, kraju. Świat zaczyna odkrywać i doceniać rzemiosło.  W Zamku Cieszyn jesteśmy przekonani, że to wielki kapitał, a tradycja nie musi kojarzyć się z nudą i muzealnymi gablotami. Dlatego zapraszamy na niedzielne spotkania z rzemiosłem i ludźmi, którzy zarażają pasją tworzenia: Tradycja na niedzielę. Rodzinne warsztaty rzemiosła. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: