Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Tour de... utrudnienia

Już 12 lipca przez powiat cieszyński przejedzie 69. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Tour de Pologne. Jednak prócz emocji kibiców w trakcie imprezy należy się też spodziewać utrudnień na drogach.

III etap tegorocznego wyścigu rozpocznie się w Kędzierzynie Koźlu. Odcinek trasy jaki mają do przebycia kolarze wynosi 201,7 km. Po starcie (godz. 13:43) kolarze przejadą przez Racibórz – Wodzisław Śląski –Jastrzębie Zdrój – Zebrzydowice – Dębowiec – Skoczów– Ustroń – Wisłę. W Wiśle peleton dwukrotnie będzie przejeżdżał przez Kubalonkę (trasa górskiej premii od ronda na ulicy 3 Maja: DW 942- Wisła Czarne- Kubalonka–DW941). Następnie kolarze z powrotem pojadą przez Ustroń – Goleszów i dojadą do Cieszyna. W Cieszynie zostały zaplanowane 3 premie lotne przez centrum miasta i Czeski Cieszyn. Według organizatora peleton wjedzie na teren powiatu cieszyńskiego około 15.34. Trasa na terenie naszego powiatu została podzielona na kilka odcinków, które zostaną czasowo zamknięte dla ruchu.

 godz. 15.25 - zamknięcie odcinka I  Jastrzębie - Skoczów,

godz..15.40 – zamknięcie odcinka II Skoczów- Ustroń,

godz. 16.10 – zamknięcie odcinka III Ustroń- Wisła (pętla) – Ustroń. Droga na odcinku DW 941 od skrzyżowania z ulicą Cieszyńską w Ustroniu do centrum Wisły będzie zamknięta do godz. 18.00. Przez blisko 2 godziny ruch na tym odcinku drogi będzie całkowicie wstrzymany.

godz. 17.20 zamknięcie odcinka IV Ustroń - Goleszów – Cieszyn,

Natomiast w Cieszynie zmian organizacji w ruchu oraz utrudnień należy się spodziewać już od 6.30 rano. Trasa przejazdu peletonu zostanie już zamknięta o godz. 15.00 na kilka godzin. Szczegółowy plan zamknięcia ulic i utrudnień ruchu w Cieszynie można znaleźć tutaj.

Odpowiedzialnym za zabezpieczenie przejazdu jest asp. sztab. Ireneusz Korzonek Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Funkcjonariusze zwracają się z apelem do kierowców i pieszych o respektowanie w tym dniu poleceń służb porządkowych i policji. Policjanci apelują także o cierpliwość i ostrożność!

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Skoczowie w związku z przejazdem w dniu 12 lipca br. ulicami: Stalmacha, Objazdowa, Mickiewicza, Cieszyńska, Rynek, Ustrońska i Wiślańska w Skoczowie 69 wyścigu Tour de Polotne, informujemy o zmianie organizacji ruchu drogowego i utrudnieniach występujących na terenie miasta. 

Już w przeddzień wyścigu – tj. 11 lipca 2012r. od godzin wieczornych do odwołania, obowiązywać będzie bezwzględny zakaz parkowania w ciągu ulic: Cieszyńskiej i Ustrońskiej oraz na skoczowskim Rynku. 

Samochody będzie można parkować na pl. Stary Targ, z którego wyjazd w trakcie przejazdu wyścigu zorganizowany będzie dwukierunkowo do ulicy Objazdowej. 12 lipca (w dniu przejazdu wyścigu) na terenie miasta Skoczów będą występować utrudnienia w ruchu drogowym w związku z częściowym wyłączeniem z ruchu ulic stanowiących trasę wyścigu. Ok. godz. 15.30 z ruchu drogowego zostaną wyłączone ulice: Stalmacha, Objazdowa, Mickiewicza, Cieszyńska, Rynek, Ustrońska i Wiślańska aż do połączenia z drogą Dk-81  ( k. firmy Stalbud ). 

Przyjazd kolarzy na lotną premię na rynku przewidziany jest ok. godz. 16:07.

Obowiązująca organizacja ruchu zostanie przywrócona około godziny 16:30.  

 

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: