Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Torba z pieniędzmi wróciła do właściciela

Przykład godnej naśladowania postawy miała miejsce w jednym ze sklepów na terenie Ustronia. Pracownica placówki znalazła pozostawioną przez klienta torbę z dokumentami, rzeczami osobistymi oraz gotówką przekraczającą 2600 złotych. Dzięki jej szybkiej reakcji i współpracy z policjantami zguba w krótkim czasie wróciła do właściciela.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 11 maja. W pozostawionej torbie znajdowały się między innymi banknoty o nominałach 50 i 100 złotych, dokumenty oraz prywatne przedmioty. Pracownica sklepu nie pozostała obojętna — zabezpieczyła znalezione mienie i natychmiast skontaktowała się z policjantami z Komisariatu Policji w Ustroniu.

Jak podkreśla podkom. Krzysztof Pawlik, dzięki właściwej reakcji kobiety mundurowi mogli szybko rozpocząć działania mające na celu odnalezienie właściciela. – Pracownica sklepu wykazała się wzorową postawą. Zabezpieczyła pozostawioną torbę i od razu poinformowała policjantów. Dzięki temu mundurowi mogli sprawnie podjąć czynności i szybko ustalić właściciela zguby – informuje  podkom. Krzysztof Pawlik.

Początkowo dokumenty znajdujące się w torbie wskazywały, że rzeczy mogą należeć do mieszkańca Czerwionki-Leszczyn. Policjanci dokładnie zweryfikowali jednak wszystkie informacje i ostatecznie ustalili, że właścicielem zgubionego mienia jest mieszkaniec Ustronia. Wszystkie przedmioty zostały mu zwrócone.

Ta sytuacja pokazuje, jak ogromne znaczenie mają uczciwość, odpowiedzialność i zwykła ludzka życzliwość. Dzięki właściwej reakcji pracownicy sklepu oraz dobrej współpracy z Policją zagubione mienie szybko i bezpiecznie wróciło do właściciela – dodaje rzecznik cieszyńskiej policji.

red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2026-05-15 08:07:46
Tustela: To chyba znaleźne otrzyma?
2026-05-15 12:28:27
krzysztof.nnn: A co z pieniędzmi które od Polaków wyłudził oszust i złodziej w sutannie Rydzyk?
2026-05-15 15:19:08
Oko: Nie żebym bronił Muchomora, ale w przeciwieństwie do niemieckiego namiestnika w Polsce, nie zadłużył bezprawnie kilka pokoleń Polaków na nieznany procent.
2026-05-15 15:29:53
one: suski, z tego co wiem prym w odzieraniu z pieniędzy Polaków wiedzie Unia Europejska i ETS.
2026-05-15 22:13:13
miriam11: Krzysiu, ojciec dyrektor nie wyłudza on otrzymuje w darowiznach. Czasem nawet od bezdomnego cosik kapnie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: