Topnieje przewaga Trzyńca

Niestety, piątkowy hit 51. kolejki Tipsport Extraligi nie padł łupem mistrzów Czech, którzy przed własną publicznością przegrali z wiceliderem, HK Mountfield - 0:2. Trzyniec pozostaje na czele ligowej tabeli, ale przewaga zmalała do dwóch punktów.

Trzyniec, który otwiera ligową tabelę, gościł wicelidera rozgrywek i choć bramek zbyt dużo nie padło, to kibice zgromadzeni w Werk Arenie nie mogli narzekać na brak emocji. Niestety, krążek do siatki zdołali skierować wyłącznie zawodnicy HK Mountfield.

Goście wyprowadzili kontrę w 56. minucie, którą skutecznie wykończył najlepszy strzelec wicelidera Tipsport Extraligi, Ahti Oksanen. Stalownicy dążyli do wyrównania i zaryzykowali grą bez bramkarza. Przez chwilę mieli nawet przewagę 6 na 4, ale ponownie dał o sobie znać Oksanen. Fin przejął krążek i skierował go do pustej bramki.

- Obie defensywy solidnie się zaprezentowały, przez co nie widzieliśmy zbyt wielu stuprocentowych okazji. Nasi zawodnicy dali z siebie wszystko - przyznał Marek Zadina, asystent trenera Vaclava Varadi. - Po dwóch tercjach wiedzieliśmy, że rozstrzygnie jedna bramka i zdobył ją Hradec. Gościom dopisało troszkę szczęścia - dodał

Stalownicy pozostają na czele ligowej tabeli, ale ich przewaga nad dzisiejszym rywalem wynosi już tylko dwa punkty. Hokeiści spod Jaworowego kolejne spotkanie rozegrają w najbliższą niedzielę (tj. 13.02) i również przedstawią się przed własnymi kibicami. Jednak na ich drodze staną zawodnicy z Pardubic, którzy zamykają czołową "3", co oznacza, że w Werk Arenie ponownie nie zabraknie emocji.