Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Tony żywności dla potrzebujących

Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej przekazał żywność dla potrzebujących z giny Jasienica. W akcję przewiezienia darów zaangażowane zostały Wojska Obrony Terytorialnej.


W sumie dwie tony żywności trafi do najbardziej potrzebujących osób z gminy Jasienica.Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jasienicy realizuje program pomocy żywnościowej dla osób najbardziej potrzebujących z gminy Jasienicy. Żywność jest przywożona z Bielska-Białej z magazynu Caritasu Diecezji Bielsko-Żywieckiej, a w transporcie pomagają żołnierze 13. Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej z 133. Batalionu Lekkiej Piechoty z Cieszyna.

Żołnierze przetransportowali i rozładowali do magazynu GOPS w Jasienicy dwie tony żywności. Obecnie żywność jest wydawana osobom zakwalifikowanym do programu.

- Kryterium dochodowe uprawniające do pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 wynosi 220 proc. kryterium dochodowego określonego w ustawie o pomocy społecznej. Do pomocy uprawnia dochód do 1542,20 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej, do 1161,60 zł w przypadku osoby w rodzinie- informuje GOPS w Jasienicy.

Pomoc żywnościowa jest zapewniona w ramach Programu Operacyjnego „Pomoc Żywnościowa 2014-2020”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: