Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Tomasz Kawik na Mistrzostwach Świata w Biegach Przełajowych

28 marca b.r. na wspaniale przygotowanej trasie w Bydgoszczy – Myślęcinku odbyły się Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych. Do  imprezy zakwalifikował się dzięki zajęciu 4 miejsca na Przełajowych Mistrzostwa Polski Juniorów zawodnik  LKS-u Pogórze, podopieczny trenera Zdzisława Kołodziejczyka – Tomasz Kawik.

Były to pierwsze tak wysokiej rangi zawody w których wziął udział zawodnik naszego klubu-  Konfrontacja z najlepszymi na świecie biegaczami niestety pokazała, że bardzo daleko nam do tego aby rywalizować z nimi na równym poziomie, a obserwując wszystkie  biegi mistrzostw można powiedzieć, że koalicja ciemnoskórych biegaczy z takich krajów jak: Kenia, Etiopia, Erytrea czy Marocco są praktycznie na dzisiaj dla nas poza zasięgiem - mówi trener Zdzisław Kołodziejczyk. Tomek mimo że  8 kilometrową trasę przebiegł o prawie 30 sek. szybciej niż podczas Mistrzostw Polski to i tak zameldował się na mecie dopiero na 106 miejscu ze stratą do zwycięzcy biegu ponad 4 min. Ekipa polskich juniorów została sklasyfikowana jako 17 drużyna Mistrzostw Świata.

Dla młodego zawodnika LKS Pogórze przygoda z mistrzostwami świata to przede wszystkim  nauka. - Tomek spędził  10 dni na kadrowym zgrupowaniu w Bydgoszczy gdzie w gronie najlepszych polskich biegaczy pod okiem trenerów kadry miał okazję poznać metody pracy treningowej o których w małym pogórskim klubie można tylko pomarzyć (odpowiednie żywienie, odnowa biologiczna, badanie zakwaszenia organizmy w trakcie pracy treningowej to tylko niektóre elementy procesu szkolenia na które stać tylko nielicznych). Myślę, że były to dla Tomka bardzo ciekawe doświadczenia, które będziemy wykorzystywać w dalszej pracy. Przed Tomkiem kolejne wyzwania w tym sezonie. W kwietniu planujemy start w Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich a potem już głównie bieżnia z docelowym startem w MP Juniorów na 5 km - dodaje trener Tomka

Tomek Kawik na co dzień jest uczniem III klasy skoczowskiego liceum. Z klubem LKS Pogórze  i trenerem Z. Kołodziejczykiem związany jest już od 7 lat. Po maturze ma w planach podjąć studia na kierunku związanym z informatyką i najchętniej w Krakowie. Tomek jest pierwszym zawodnikiem naszego klubu, który dostąpił honoru startowania z „orzełkiem” na piersi. W ubiegłym roku taką satysfakcję przeżywał wychowanek naszego klubu – Łukasz Hanzel – piłkarz reprezentujący obecnie barwy klubu ekstraklasy piłkarskiej - Zagłębia Lubin.

LKS Pogórze organizuje 17 kwietnia (sobota) 2010 r.  Jubileuszowe X Powiatowe Biegi Przełajowe Dzieci i Młodzieży, podczas których w biegu otwartym będzie można wystartować wspólnie z uczestnikiem Mistrzostw Świata Juniorów w Biegach Przełajowych – Tomkiem Kawikiem. Już dzisiaj w imieniu Zarządu Klubu wszystkich serdecznie zapraszam – trener  Z. Kołodziejczyk

UWAGA!
W związku z uroczystościami żałobnym zapowiedzianymi na sobotę 17.04.2010 r. LKS Pogórze przesuwa zawody: X Powiatowe Biegi Przełajowe Dzieci i Młodzieży na 24.04.2010 r.. Zawody odbędą się bez względu na warunki atmosferyczne.


Zobacz video:

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: