To Hiszpania! Ole!

Pragnąc oderwać się od codzienności i przeżyć niezapomniane chwile bezsprzecznie trzeba udać się do Hiszpanii. Różnorodność kultury, języka, obyczajów i krajobrazów zachwyca i przyciąga zarówno turystów łaknących aktywnego wypoczynku, jak i tych lubiących chwytać promienie słoneczne na złotej plaży. Wino, kolorowe stroje, bogata tradycja i liczne święta sprawiają, że kraj ten tętni życiem przez cały rok.

Hiszpania jest wręcz stworzona do podróży turystycznych. Każda część kraju jest wyjątkowa i może poszczycić się licznymi atrakcjami.

Świątynię Sagrada Familia widać niemal
z każdego miejsca w Barcelonie.


Różnorodne cuda

Do Madrytu turystów przyciągają przede wszystkim modne kluby i Museo del Prado, w którym znajdują się dzieła najznamienitszych artystów, m.in. El Greco, Rubensa, czy Velasqueza. Pasjonaci sztuki koniecznie muszą odwiedzić Barcelonę. Najsłynniejszą budowlą jest niedokończone dzieło Gaudíego – Sagrada Familia. Szczyt świątyni dostrzegalny jest niemal z każdego punktu miasta. Dzieła architekta możemy podziwiać także na Plaza Raial, gdzie centralne miejsce zajmuje fontanna i ozdobne latarnie. Jest to centrum życia towarzyskiego, pełne gwarnych kawiarenek i restauracji.

 

Obowiązkowym punktem podróży jest Alhambra – najsłynniejsza pozostałość mauretańskiej architektury. Pałac zachwyca zdobionymi komnatami i ogrodem, w którym błogi spokój przynoszą wonne zapachy kwiatów i melodyjny śpiew ptaków.
 

Alhambra, czyli dawna twierdza mauretańskich
kalifów, znajduje się w Grenadzie.

 

Hiszpańskie wybrzeże cieszy się ogromną popularnością. Piaszczyste plaże, turkusowe morze i jasne skały są idealnym miejscem do sprezentowania sobie wakacyjnej opalenizny. Wzdłuż promenady rozciągają się liczne bary, kafejki i dyskoteki, gwarantujące szaloną zabawę do białego rana. Celem podróży fanów muzyki dyskotekowej jest głównie Ibiza, gdzie każdy dzień jest jedną wielką imprezą, przerywaną jedynie na kąpiel w morzu i krótki sen.

 

 

 

 

Północna część kraju jest istnym rajem dla miłośników przyrody. W Pirenejach znajdują się 2 słynne parki narodowe: Ordesa i Monte Perdido. Trasy turystyczne nie są tu oznaczone, co jednak nie utrudnia wędrówki, natomiast świadczy o tym, że możemy obcować z pierwotnym, niczym niezachwianym pięknem natury.
 

       

Barcelona to drugie co do wielkości miasto w Hiszpanii.
Na zdjęciach: panorama miasta i jeden z miejscowych sklepów.


Zamiłowanie do wina, muzyki i… adrenaliny

Oskarżana o bycie formą torturowania zwierząt
korrida ma też swoich zwolenników,
dla których jest rodzajem sztuki i tradycją.

 

Będąc w Hiszpanii, grzechem jest nie spróbować lokalnych przysmaków. Hiszpanie uwielbiają owoce morza, oliwki i pomarańcze. Wybierając restaurację warto zwrócić uwagę na porządek w niej panujący. Im bardziej lokal jest zaśmiecony, tym lepsze dania tam serwują, a obsługa po prostu nie ma czasu posprzątać. W upalne dni nie może oczywiście zabraknąć wina. Pragnienie idealnie gaszą Tinto de Verano, będące połączeniem czerwonego wina ze Spritem oraz Calimocho, gdzie do czerwonego wina dodaje się Coca-Colę. Do tego koniecznie duuużo lodu i owoców!

W całym kraju bardzo dużo śpiewa się i tańczy, głównie flamenco. Na każdym kroku można napotkać tańczących na ulicy Hiszpanów oraz szkoły muzyczne. Problemu nie stanowi brak radia – sąsiadki chętnie otwierają szeroko okna i swoim śpiewem zachęcają do wyrażenia emocji w tańcu.
Hiszpanie bardzo cenią sobie tradycję. Pomimo wszechobecnych różnic udało im się zachować zaciszne zakątki i dawne zwyczaje. Mają wielki szacunek do przeszłości i jej pamiątek, dlatego walka z bykiem – korrida jest tak popularna. W trakcie widowiska większość biur i sklepów jest zamknięta. Jeżeli byk okaże się wyjątkowo waleczny i odważny, głosy widowni mogą uchronić go przed śmiercią.

fot.: sxc.hu

 Katarzyna Król

Dowiedz się więcej zadzwoń lub odwiedź:

Biuro Podróży Family TOUR

Rynek 7, Skoczów  tel. 33 853 0733

mobile: 535 100 544


www.family-tour.pl

 

 

 

Możesz także dołączyć na Facebooku do Patrycji Katarzyny Rusin specjalistki z biura podróży, która zwiedziła już niejedno miejsce i chętnie opowie o tym, co warto zobaczyć.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją