Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

To była chwila i runął świat...

Cały świat patrzy na dramat Syrii i Turcji, gdzie po ogromnym trzęsieniu ziemi wiele osób zostało rannych, zginęło lub jest nadal poszukiwanych. Wielu opłakuje swoich bliskich, bezskutecznie ich poszukuje pod śmiertelnymi gruzami. Pomoc może dotrzeć do potrzebujących tam ludzi także ze Śląska Cieszyńskiego.

Dziś w niedzielę 12 lutego Diecezja Bielsko-Żywiecka Kościoła Rzymskokatolickiego przeżywa Dzień Solidarności, Modlitwy i Pomocy z poszkodowanymi i ofiarami trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. - W ten dzień na wszystkich Mszach św. odbędą się modlitwy za poszkodowanych, niosących pomoc oraz wszystkich, którzy stracili życie w wyniku tego kataklizmu – informuje diecezja.
W niedzielę, 12 lutego lub 19 lutego, przy kościołach zostanie zorganizowana składka na pomoc dla poszkodowanych.

Ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii można wspomóc, dokonując wpłaty na konto Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Sercem z poszkodowanymi jest także Rajdowy Mistrz z Ustronia Kajetan Kajetanowicz. W swoim przejmującym wpisie zamieścił taki komentarz: - W życiu, tak jak na trasach rajdowych, każda sekunda ma znaczenie. Podczas wczorajszych testów moja głowa i wszystkie myśli skupiały się na jeździe, jednak kawałek serca był blisko mieszkańców Turcji i Syrii. Krótki moment decyduje o zwycięstwie, ale potrafi też zabrać wszystko, co mamy – podkreślił Kajetanowicz.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: