Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Těsínskie listy na II miejscu

Těsínskie listy, czyli informacyjny dwumiesięcznik Miasta Czeski Cieszyn, zdobył II miejsce w ogólnokrajowym konkursie branżowym Złoty średnik.

Konkurs "Zoty średnik" (Zlatý středník) jest czeskim konkursem branżowym w kategoriach m.in. najlepsze wiadomości internetowe, najlepszy newsletter, najlepszy katalog firmowy. Komisja składająca się z fachowców w dziedzinie PR nagrodziła czeskocieszyński informator w kategorii "czasopisma instytucji państwowych lub samorządowych": - To periodyk faktycznie tworzony z myślą o obywatelach miasta, zawiera informacje przygotowane specjalnie dla nich, np. artykuły o historii, które dobrze się czyta, są interesujące dla czytelnika i mają miejsce w publikacji danego typu. Dalej zawiera reportaże czy praktyczne informacje. Czasopismo jest ciekawe wizualnie, ma dobrze dobraną strukturę i nie służy wyłącznie PR ratusza - mówi Dorota Havlíková, redaktor naczelna Těšínskich listów i Rzeczniczka Prasowa Miasta Czeski Cieszyn.

- Za „trafienie” tematyczne w grupę docelową otrzymaliśmy 9 punktów, za opracowanie graficzne 7,67, za zawartość i poziom języka 8,50, za całkowity poziom 7,5 z dziesięciu możliwych punktów. - dodaje Havlíková i zauważa: - Cieszy mnie nagroda i słowa uznania fachowców, gdyż TL robię sama, bez angażowania agencji PR i pod kątem tego, co by obywateli mogło interesować, mając skromną nadzieję, że w przyszłości Listy będą dostępną kroniką wydarzeń w mieście i odbiciem czasów, w których przyszło nam żyć. Cieszy mnie, że władze miasta pozwalają mi na samodzielność i dosyć rozległą niezależność – w odróżnieniu od wielu gazet samorządowych nie publikujemy słowa burmistrza z jego zdjęciem, oświadczenia władz miasta itp.

W informatorze czeskocieszyńskim jest sporo informacji o historii: - Czytelników bardzo interesują ciekawostki historyczne, dlatego wyszukuję w archiwach ciekawe losy, wydarzenia w archiwach. Czasy powojenne udaje nam się opisywać z pomocą najstarszych obywateli – np. gdy trafił do miasta pierwszy telewizor lub jak przebiegała reforma monetarna. Cieszy mnie, że udało mi się pozyskać do współpracy Czesława Krainę, współpracownika portalu fotopolska.eu, który dysponuje fascynującą wiedzą i materiałem obrazowym o rozwoju architektonicznym miasta. Dodam, że TL to chyba jedyne (albo jedno z niewielu) czasopismo samorządowe w Czechach, które publikuje również artykuły w języku polskim - zaznacza redaktor naczelna.

mat.pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: