Tenisistki z medalami

To był udany weekend dla zawodniczek UKS Beskidy Ustroń. Vendula Valdmannova oraz Sara Husar wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Kadetek „Super Seria”, który odbył się w Bielsku-Białej.

Vendula Valdmannova rozpoczęła zmagania w Bielsku-Białej z wysokiego C, ponieważ w I rundzie straciła tylko jednego gema. W kolejnym spotkaniu zmierzyła się z turniejową „2”, ale w starciu z Antoniną Helińską wygrała bez straty seta – 6:4, 6:1. Zawodniczka UKS Beskidy Ustroń pewnie awansowała do finału, wygrywając w półfinale 6:3 i 6:3 z Anną Kmiecik. W decydującym starciu o końcowy tryumf zmierzyła się z najwyżej rozstawioną tenisistką. Jednak Valdmannova straciła w finale tylko dwa gemy, pokonując Martynę Śrutwę – 6:1, 6:1.

Do rywalizacji przystąpiła także Sara Husar, która nie straciła nawet gema na otwarcie zmagań. Na znacznie większy opór trafiła w II rundzie, gdzie o zwyciężczyni zadecydowała trzecia partia, ale w niej więcej zimnej krwi zachowała Husar, która ostatecznie pokonała Oliwię Klimas – 6:1, 3:6, 10:4. Zawodniczka UKS Beskidy Ustroń poniosła porażkę w 1/2 finału i zmagania ukończyła z brązowym medalem.

Husar sięgnęła w Bielsku-Białej również po złoty krążek, ale w grze podwójnej. Wraz z Kingą Wahl-Maniecką (KS Górnik Bytom) pokonały w finale parę Małgorzata Bajorek/Antonia Helińska, 6:3, 6:3.