Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Tematyczny słownik polsko-ukraiński do pobrania za darmo

W obliczu działań wojennych na terenie Ukrainy Wydawnictwo PWN postanowiło udostępnić za darmo polsko-ukraiński słownik tematyczny. Jego elektroniczną wersję można pobrać w trzech formatach (pdf, mobi i epub) do 12 czerwca tego roku.

„Słownik adresowany jest do szerokiego grona odbiorców – studentów, tłumaczy, biznesmenów, fachowców z różnych dziedzin, turystów. Może również służyć jako pomoc w nauce języka polskiego na Ukrainie”.

Jest to pierwszy słownik tego rodzaju. Prezentuje on słownictwo zarówno potoczne, jak i specjalistyczne. Co więcej, uwzględnia zmiany, które ostatnimi czasy zaszły w języku ukraińskim.

Publikacja zawiera także słownictwo niezarejestrowane w dotychczasowych opracowaniach, np. aplikacja, bankomat, podpis elektroniczny, spam, kompatybilność, wirus komputerowy. Słownik zawiera ok. 45 tys. haseł, podhaseł i ich odpowiedników zebranych w 30 blokach tematycznych. Nazewnictwo dotyczy człowieka i wszystkiego, co jest z nim związane. Przykładowe tematy to: zatrudnienie, instytucje państwowe, system prawny, miasto, wieś, zdrowie, usługi, środki masowego przekazu, nauka, sport, geografia czy środowisko naturalne.

Ze słownika mogą także korzystać osoby niewidome używające czytników ekranu. Jedynym warunkiem w tym przypadku jest posiadanie na swoim komputerze lub urządzeniu mobilnym dwóch syntezatorów mowy dla języka polskiego i ukraińskiego.

Więcej informacji na temat słownika można znaleźć na poniższej stronie skąd także możemy go pobrać bez rejestracji i logowania: https://ksiegarnia.pwn.pl/slownik-polsko-ukrainski

 

AK, mat. PWN

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: