Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Tematy wszystkim bliskie

Klub Zdrowia w Cieszynie jest organizatorem lutowych spotkań o tematyce zdrowotnej, które odbędą się w Cieszyńskim Ośrodku Kultury Domu Narodowym. Wstęp na spotkania jest wolny, warto więc skorzystać. Tym bardziej, że poruszane tematy wielu osobom są szczególnie bliskie.

Kondycja wzroku polskiego społeczeństwa nie napawa optymizmem, wręcz przeciwnie wskazuje na kilka „palących” problemów. Bardzo wielu z nas odczuwa dolegliwości związane z narządem wzroku. Okazuje sie, że wiele w tej materii zależy nie od wzrostu szkodliwości czynników zewnętrznych oddziałujących na oczy, ale od właściwej profilaktyki.

Spotkanie, które obędzie się 7 lutego o godzinie 17.30 w COK z pewnością "otworzy oczy” wielu osobom. Prelekcję „Profilaktyka chorób oczu” poprowadzi lek. okulista Roman Basiura. Dodatkowo możliwe będzie wykonanie bezpłatnych badań profilaktycznych i degustacja potraw kuchni wegetariańskiej.

21 lutego o godzinie 17.00 miejsce będzie miało kolejne spotkanie, które „dotknie” tematu „Leczniczych kąpieli”. Warsztaty poprowadzi fizjoterapeuta Agnieszka Madzia. 28 lutego o godzinie 17.00 odbędzie się  wspólne gotowanie i degustacja w Szkole Zdrowego Gotowania „Odżywiaj się tak, aby pokarm był twoim lekarstwem”.

Zdrowy i smaczny posiłek to wyzwanie. Opowie o tym i poprowadzi zajęcia  promotor zdrowia Iwona Deperas.

Luty to miesiąc, który bardzo często nawiązuje do naszego zdrowia. 4 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem, który według  niektórych źródeł przypada na 6 lutego, przed nami Światowy Dzień Chorego (11 luty) oraz trzy dni później Dzień Chorych na Padaczkę. Aktualny miesiąc mocno akcentuje potrzebę dbania o to, co dla nas najcenniejsze. Nic w tym dziwnego w końcu zdrowie ma się tylko jedno.

 

bsk
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: