Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Teledyski stela. Strange, Darek Dusza i Demony, a wkrótce Velesar i Dziewanna

Sporo się dzieje na cieszyńskim rynku muzycznym. Teledysk do utworu "Aktorzy" opublikował istebniański zespół Strange, nową muzyką podzielił się też Darek Dusza, a w Ochabach kręcony był klip do kompozycji grupy Velesar.

Druga Strona Duszy - debiutancki album Strange, którego wydanie objęliśmy patronatem medialnym - ukazał się pod koniec marca tego roku. "Aktorzy" to rockowa kompozycja, do której grupa zrealizowała teledysk. Klip premierę miał 6 listopada w programie "Mini jack" emitowanym na antenie TVP3 Katowice. 

Darek Dusza to muzyk, kompozytor i autor tekstów związany wcześniej z kultowymi legendarnymi polskimi zespołami punkowymi Absurd i Śmierć Kliniczna, a także z Shakin' Dudi czy Dżemem. Na naszych łamach rozmawialiśmy z nim o jego poprzedniej kapeli - Redakcji. Był także naszym Gościem.

"Darek Dusza i Demony" to jego najnowszy projekt, którego skład uzupełniają Paulina Paleczna, Doktor Maupa oraz Mateusz "Trybul" Trybulec. Kwartet nagrał niedawno swoją aranżację utworu "Naokoło", który pierwotnie wydał Absurd. Teledysk można obejrzeć poniżej:

Wideoklip kręci też skoczowski Velesar. Kapela Marcina Wieczorka 1 października wydała swój drugi krążek studyjny zatytułowany "Szczodre Gody". Jak przyznaje kapela, ujęcia rejestrowane były w ochabskim skansenie.

Na współpracę z raperem MC Sobieskim zdecydowała się Dziewanna. Ustrońska artystka folkowa nagrała wraz z nim utwór inspirowany uniwersum wiedźmińskim. - To dialog Geralta ze śmiercią, ale również rapera z (folk)metalówą. Choć ukształtowały nas różne konwencje muzyczne, wygląda na to, że spotkaliśmy się w jednym punkcie i podobnie „czuliśmy” tę piosenkę - przyznała w mediach społecznościowych. Efektu tej kolaboracji można posłuchać poniżej, a wkrótce mają się ukazać kolejne produkcje wokalistki. 

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: