Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

„Teatr Integracji” rozpoczął działalność

Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne "Teatr Grodzki" 23 czerwca 2022 r. uroczyście otworzyło jedyny w swoim rodzaju ośrodek amatorskiego ruchu teatralnego, czyli „TEATR INTEGRACJI”. TEATR ten to miejsce w samym sercu Bielska-Białej przy ul. Sempołowskiej 13. Mieści się w dawnym budynku fabryki sukna.

Podczas uroczystego otwarcia „Teatru Integracji” odbyły się warsztat dla edukatorów i trenerów „Popełniając błędy, uczysz się” prowadzący przez zaproszonych gości z Włoch oraz panel dyskusyjny “Instruktor teatru społecznego – misja i wyzwania”. Dodatkową atrakcją dla uczestników wydarzenia była interesująca gra terenowa pt. “Co ma teatr wspólnego z ekonomią społeczną?” dla 4-osobowych zespołów. Nie zabrakło również pokazu ratownictwa medycznego, pyszności z teatralnej kuchni, warsztatów śpiewu oraz innych gier i zabaw dla dzieci i dorosłych.

Jeżeli otwarcie „Teatru” to nie mogło się obejść bez 4 spektakli zaangażowanych społecznie: Warsztat Terapii Zajęciowej: „My i świat”, Grupa seniorów “Oj tam, Oj tam”, Teatr Grodzki Senior „Moja podróż zaczyna się tutaj” i Teatr Grodzki Junior: „Koniec Świata”.

Organizatorzy tego miejsca chcą, aby „Teatr Integracji” stał się ośrodkiem amatorskiego ruchu teatralnego, z prawdziwą, profesjonalnie wyposażoną sceną teatralną i widownią oraz funkcjonalnym zapleczem, bez barier architektonicznych dla aktorów i widzów. Teatr ma być dostępny zarówno dla podopiecznych Stowarzyszenia „Teatr Grodzki”, zwłaszcza osób z niepełnosprawnością, ludzi, dla których los nie był łaskawy oraz dla społeczności lokalnej i osób działających w amatorskim ruchu teatralnym z całej Polski.

Będziemy na bieżąco śledzili repertuar bielskiego „Teatru Integracji” i informowali Państwo o wystawianych spektaklach. Jednocześnie zachęcamy organizacje pozarządowe również do śledzenia wiadomości na stronie Stowarzyszenia „Teatr Grodzki”.

AK/mat. Pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: