Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Te poradnie nie przyjmują pacjentów

W Cieszynie zostanie zlikwidowana poradnia: hematologiczna, proktologiczna, gastroenterologiczna, chorób naczyń, chirurgii stomatologicznej, endokrynologiczna i logopedyczna. Jednak to nie wszystko...

Do likwidacji przeznaczone są również poradnie w Ustroniu. Nie będzie już poradni: medycyny pracy, gruźlicy i chorób płuc, a także neurologicznej, otolaryngologicznej, okulistycznej, zdrowia psychicznego i diagnostyki obrazowej. Ze Skoczowa „znikną” poradnie: dermatologiczna, reumatologiczna, oraz chirurgii dla dzieci.

- Likwidacja poradni wynika z konieczności uporządkowania schematu organizacyjnego. W naszych dokumentach widniało wiele komórek, które od wielu lat nie funkcjonowały. Na przykład poradnia chirurgii stomatologicznej nie przyjmuje pacjentów od 2002 roku – informuje Portal Śląska Cieszyńskiego ox.pl – Dariusz Babiak rzecznik prasowy Szpitala Śląskiego w Cieszynie - Część z likwidowanych poradni nawet nigdy nie funkcjonowała. Poradnia chorób metabolicznych oraz medycyny sportowej zostały formalnie utworzone w nadziei, że NFZ zakontraktuje w nich świadczenia. Niestety tak się nie stało.

Wykreślane obecnie z dokumentów komórki w żadnym stopniu nie ograniczają dostępności do świadczeń, bo żadna z nich, w chwili obecnej nie przyjmuje pacjentów.

- Jako szpital staramy się, w miarę możliwości, poszerzać ofertę świadczeń. W tym roku udało nam się uruchomić poradnię geriatryczną, kardiologiczną i okulistyczną w Cieszynie oraz poradnie chirurgii urazowo-ortopedycznej w Skoczowie i w Ustroniu – wyjaśnia rzecznik Szpitala Śląskiego- Od kilku lat Fundusz nie finansuje zajęć w szkole rodzenia (którą również teraz formalnie likwidujemy), otrzymywaliśmy jednak sygnały, że brakuje takiej szkoły działającej na terenie szpitala, w której przyszłe mamy mogłyby się zapoznać z personelem i zobaczyć pomieszczenia w których niebawem będą rodzić. Kilka miesięcy temu, wspólnie z Fundacją Zdrowia Śląska Cieszyńskiego, uruchomiliśmy szkołę rodzenia „Cieszynka”, a pierwsze mamy uczestniczące w zajęciach już cieszą swoimi maleństwami. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: