Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

TDP- przemknął przez region

Wczoraj oglądaliśmy emocjonujący i piękny etap z Tychów do Cieszyna z finiszem na rynku a dzisiaj podziwialiśmy nie mniej emocjonującą rywalizację z Jastrzębia – Zdroju do Ustronia, gdzie meta została ustawiona na szczycie Równicy.

Podobnie jak wczoraj mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego tłumnie ustawiali się na trasie wyścigu i kibicowali kolarzom – specjalnie wyrwałem się z pracy by tutaj być – mówi jeden z kibiców. – tyle czekania a peleton przemknął koło nas jak burza, ledwo zdążyłem aparat wyciągnąć – z uśmiechem na twarzy skomentował przejazd peletonu ten sam kibic.
Jedna z Lotnych premii została rozegrana w Skoczowie (zobacz fotoreportaż). Etap ten był także wielkim wyzwaniem dla górali - kolarze aż pięć razy wspinali się na szczyt obok Zameczku prezydenckiego (767 m n. p. m.).

Zwycięzcą 5. Etapu 67. Tour de Pologne z Jastrzębia Zdrój do Ustronia (149 km) został Irlandczyk Daniel Martin (Garmin) i to on został nowym liderem wyścigu. Drugie miejsce zajął Słoweniec Grega Bole a trzeci na metę wjechał Sylwester Szmyd (Liquigas). Ósmy był jadący w biało-czerwonej koszulce naszej reprezentacji Marek Rutkiewicz.

Po dzisiejszej rywalizacji na kolarzy czekają jeszcze dwa etapy -  piątek z Oświęcimia do Bukowiny Tatrzańskiej i w sobotę kończący się wielkim finałem w Krakowie.

Zobacz fotoreportaże:

TDP: Skoczów przygotowania
TDP: Skoczów Rynek
TDP: Zebrzydowice

Tour de Pologne (zdjęcia nadesłane na kontakt ox.pl) autorzy:  (1-25 Wojtekpn) (26-32: Janusz Wodyński)  

zobacz wideo:


Wideo - kolarze w Skoczowie (nadesłał użytkownik: oxion)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: