Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Taniej pociąg i autobus

Ta wiadomość z pewnością ucieszy uczniów i studentów, od pierwszego stycznia zapłacą oni mniej za podróże pociągami i autobusami.  

Ulgę na przejazdy PKP i PKS dla uczniów i studentów w 2001 roku obniżono z 50 do 37 proc. Teraz z 49-proc. zniżki na przejazdy PKS i PKP (bez ekspresów) mogą korzystać tylko te osoby, które kupią imienne bilety miesięczne. Pozostali mają prawo do 37-proc. ulgi.

Od nowego roku, zgodnie z nowymi przepisami ulga w wysokości 51 procent dla studentów będzie obowiązywała przy przejazdach jednorazowych w pociągach ekspresowych, osobowych i pospiesznych. Ulga obejmie też przejazdy w pociągach osobowych i pospiesznych na podstawie imiennych biletów miesięcznych.  

- To dobra wiadomość dla wszystkich uczniów i studentów regularnie korzystających z przejazdów PKP czy PKS – mówi Agata, studentka Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie – w naszych kieszeniach troszkę zostanie na drobne wydatki, albo dodatkowe kserówki.

Wszystkie ulgowe uprawnienia będą przysługiwały studentom do 26. roku życia. Z kolei ulga dla młodzieży szkolnej korzystającej z imiennych biletów miesięcznych wyniesie 49-proc. i przysługiwać będzie do 24. roku życia.  

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: