Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Tam chłód, bieda i głód. Ty możesz pomóc

Parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie organizuje akcję świątecznej pomocy dla Ukrainy pod hasłem „Paczka pełna nadziei – podziel się dobrem”. Pomocą objęci mają zostać Rodacy mieszkający w Ukrainie, jak i osoby poszkodowane przez wojnę.

- Zebrana pomoc trafi do naszych Rodaków mieszkających w Trembowli, Medenicach, Czerniowcach i Chersonie, jak również do osób, które ucierpiały na wskutek wojny i są pozbawione środków do życia. Najbardziej potrzebne dary to: ciepła odzież, buty dla dzieci i dorosłych, koce, śpiwory, kołdry, żywność, środki czystości i higieny, pampersy. Obecnie wręcz ratujące życie są agregaty prądotwórcze – informuje ks. Witold Grzomba, proboszcz skoczowskiej parafii.
 
Dary można przynosić do salki katechetycznej we wtorek 6 grudnia w godzinach od 10.00 do 12.00.
 
Pomóżmy tym, co cierpią wojnę, chłód, głód, przeżywają dramaty i traumy rozstań, utraty bliskich, pożegnań i strachu. Przekażmy iskrę nadziei i wiary w ludzi i dobro. Módlmy się również gorąco o dar pokoju. Bóg zapłać – czytamy w komunikacie.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-12-04 10:54:57
Marx.: zastanawiam się dlaczego akcje jak ta opisana w tekście kiedy organizowane są przez kościół katolicki albo instytucje z nim związane od ładnych kilku lat budzą we mnie mieszane uczucia, mówiąc wprost podejrzenia o nieczyste intencje - to z pewnością efekt powodzi afer związanych z kościołem, nie tylko tych pedofilskich, ale i głębokiej intuicji która podpowiada człowiekowi komu można ufać, a komu nie należy - ostatnio wygadał się jeden z sutanników na temat olbrzymich dochodów kościoła z tacy, do tego dodajmy kilka miliardów przez władze co roku dosypywane do księżej kiesy, wciąż im mało i nie mają z czego kupić pomocy dla głodnych?... a może tu tylko o PR chodzi?... dziwne, jak dla mnie to bóg zapłać za informację i poszukam innej drogi pomocy potrzebującym w Ukrainie
2022-12-04 10:56:43
Marx.: w kościele katolickim od wieków najbrudniejsze interesy i największe zbrodnie były maskowane najbardziej wzniosłymi hasłami, picowane ewangelią i świętoszkowaniem - może to jeszcze tu i tam działa, ale na mnie chwała bogu już nie
2022-12-04 14:07:08
hanbes: Marx, po głębszym zastanowieniu to coś w tym jest. A dodajmy do tego niechęć a wręcz delikatnie mówiąc awersję do corocznej akcji Jerzego Owsiaka. Wiadomo że Caritas i inne "parafialne akcje" charytatywne to VI liga w stosunku do WOŚP niemniej jeśli przynoszą nawet niewielką korzyść... ale korzyść.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: