Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Taktyka odwróconej logiki

Najlepszą obroną jest atak, to powiedzenie znamy wszyscy. Czy odwrócenie tej reguły ma sens? Najlepszym atakiem – obrona!? Przecież tego nie da się zastosować! A już na pewno niemożliwe, w realiach walki sportowej.

A jednak da się, co udowodnił w środę 13 listopada trener MKS Ustroń, Piotr Bejnar. Na hali SP1 jego podopieczni przyjmowali swoich rywali z MUKS Zagłębie Sosnowiec. Od pierwszych minut powiało taktycznym nowatorstwem. Zmiana dotychczasowych ustawień, roszady na pozycjach, w połączeniu z tym, co już znamy od dawna, duchem walki wytworzyły huragan nie do zatrzymania.

Kluczem do wygranej okazała się dobrze zorganizowana, bardzo agresywna i wychodząca do przodu obrona. Nie do przejścia mur przed szóstym metrem, w połączeniu z dobrze dysponowanymi bramkarzami, paraliżował większość akcji szczypiornistów Sosnowca. Biegający do szybkich kontr Bartosz Mrowiec, większość tych akcji kończył celnym rzutem. W całym meczu zaliczył 11 trafień zrównując się w tej statystyce z rozgrywającym Aleksandrem Bejnarem. Trzecim w klasyfikacji strzelców meczu, został Szymon Patyna z10-ma bramkami na koncie. Sumując do tych trafień celne rzuty Markuzela (4) , Szturca (3), Gogółki (2) i Gierczaka (1) MKS-u pewnie pokonali gości 42:22 (22:8). Mecz oglądało sporo widzów i zapewne z ogromną satysfakcją, jaką daje delektowanie się finezyjnymi akcjami własnej drużyny.

Po piątej kolejce, Ustroń utrzymuje czwarte miejsce w tabeli, tracąc do Górnika II Zabrze trzy punkty. Szósta kolejka przynosi ogromne wyzwanie. MKS jedzie na Śląsk, gdzie zmierzy się z UKS  Rokitnica Zabrze. Nie mamy złudzeń. 23 listopada na zabrzańskim parkiecie faworytem będą gospodarze. Piłka ręczna to najmniej przewidywalny sport zespołowy. Przepraszam, bo to wielokrotnie przytaczany tutaj truizm. Nie sposób jednakże go w tym wypadku pominąć. Trzymamy kciuki za naszych szczypiornistów.

Zatem trzymamy i to podwójnie. Co więcej, możemy także pomóc w promowaniu sportowców Ustronia. Wszystko za sprawą Dziennika Zachodniego, który nominował juniorów MKS Ustroń w Plebiscycie Sportowiec Roku w kategorii Drużyna Roku. Szczegóły głosowania na łamach Dziennika Zachodniego i na jego stronie internetowej.

 K. Medwid

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-11-18 21:57:22
Ondraszek: No chłopaki szacun
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: